Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Büyük Meme Coin Olma Adayı için Kritik Saatler Başladı!

Son dönemin en çok getiri sağlayan meme coinlerinden biri olan Shiba Inu'da son durum ne? Boğa koşusunun başı belada mı? İşte bu hafta izlenmesi gerekenler...
En Büyük Meme Coin Olma Adayı için Kritik Saatler Başladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük ikinci meme coin konumundaki Shiba Inu (SHIB), son dönemde ekoksistem geliştirmeleri, yakım etkinlikleri ve piyasa değerindeki artışla adımlarını daha büyük atıyor gibi görünüyor. Peki, SHIB fiyatındaki göz alıcı artışın devamı gelecek mi?

Son günlerde kripto pazarında görülen genel geri çekilme öncesinde aylık kazancı yüzde 250’lere varan SHIB fiyatı, buna rağmen hala yüzde 180’nin üzerinde getiriye sahip.

Piyasa uzmanları, ünlü kripto analisti Jake’in, 2025 yılının en büyük meme coini olacağını öngördüğü SHIB için bu hafta takip edilmesi gerekenleri sıraladı.

Satıcılar Geri Dönüyor, Düzeltme Sürüyor

SHIB, 0,000037 dolar bölgesindeki direncin üzerine çıkmak için etkili bir girişimde bulunsa da satıcılar bunu durdurdu. Şimdi ise ayıların fiyatı 0,000025 dolardaki temel desteğe götürmeye kararlı göründüğü üzerinde duruluyor.

SHIB için Kritik Seviyeler
Kaynak: TradingView

Uzmanlar, mevcut düzeltme hareketlerinin normal olduğunu söylerken, özellikle SHIB’in, fiyatını dört katına çıkaran büyük bir ralli yaptığı için endişelenecek bir durum olmadığına dikkat çekiliyor.

GCM Yatırım Banner

Temel desteği izlemenin ve alıcıların pazara geri gelip gelmeyeceğini görmenin önemli olduğunun, ardından, SHIB’in yükseliş trendine geri dönebileceğinin altı çiziliyor.

Gösterge Düşüş Eğilimi Tarafında

Öte yandan, günlük zaman dilimindeki MACD (hareketli ortalama yakınsama/ıraksama) hareketli ortalamaları düşüş eğilimi gösteriyor. Histogramın daha yüksek dipler yapana kadar şu ani görünümüm değişmesinin pek olası olmadığı belirtiliyor.

Genel bekletinin şu an için düşüş eğilimi yönünde olduğu söylenirken, SHIB fiyatına ilişkin kısa vadeli tahmin için tüm gözlerin 0,000025 dolarlık kilit desteğin üzerinde olduğu ifade ediliyor.

SHIB MACD Göstergesi Düşüşe İşaret Ediyor
Kaynak: TradingView

Bu seviyenin başarılı bir şekilde korunması durumunda, alıcıların SHIB’i mevcut direnci kırmak için tekrar saldırıya geçirebileceği iddia ediliyor.

Pek çok tanınmış kripto analistinin, son dönemde kripto pazarında yaşanan istikrarsız hareketlere rağmen SHIB için yükseliş beklentisini koruduğu biliniyor.

Bunlardan biri olan Javon Marks, yakın zamanlı açıklamasında, meme coinin son zamanlarda muhteşem bir güç gösterdiğini ve aylık bazdaki üç haneli fiyat artışını hatırlatmıştı. Analist, SHIB için ufukta yüzde 150’ye varan yeni bir rallinin göründüğünü iddia etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.