Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Görüp Görebileceğiniz En Akıllı Alarm Bonjour ile Güne Merhaba Deyin!

Görüp Görebileceğiniz En Akıllı Alarm Bonjour ile Güne Merhaba Deyin!

Alarmlar hakkında bildiğiniz her şeyi unutun. Çünkü Bonjour, alarm kavramına yeni bir boyut kazandırmak için geliyor. Bonjour, bir alarmdan çok kişisel asistan olarak da görülebilir. Hakkınızda her şeyi öğretebileceğiniz ürün, daha yataktan kalkmadan size bilmek istediğiniz her şeyi söyleyebilir.

Bonjour’un sizin için neler yapabileceğiniz tahmin dahi edemezsiniz. Şöyle kısaca bir özet geçecek olursak; sabahları işe/ okula geç kalmamanız için hemen bir zaman çizelgesi oluşturuyor, uyanmanızı kolaylaştıracak müzik açıyor ve sizi ayaktan kaldırmak için günün geri kalanındaki planlarınızdan bahsederek suçlu hissetmenizi sağlıyor.

Gelişebilir zekası, arkadaş canlısı konuşmaları ve internet üzerinden aldığı bilgiler ile mükemmel bir asistan olan Bonjour’un neredeyse yapmadığı hiçbir şey yok. Neleri sevdiğinizi, günlük planınızın ne olduğunu dahi öğretebilirsiniz. Bonjour, ihtiyaçlarınız doğrultusunda sabah sizi kaldırır ve öğrendiği bilgiler doğrultusunda sizi bilgilendirir.

Bonjour Neler Yapabilir?

Bonjour Neler Yapabilir?Hayatınızda bir daha böyle bir asistanınız olmayabilir. Yukarıda da belirttiğim gibi Bonjour’a günlük planlarınızı öğreterek ve kendiniz hakkında bilgilendirerek, daha önce hiç edinmediğiniz mükemmel bir asistan edinmiş olursunuz. Bonjour’un neler yapabileceğine bir göz atalım:

  • Her sabah normalde 7’de kalkıyorsunuz diyelim ve Bonjour yol güzergahınızdan haberdar. Eğer yol güzergahınız üzerinde trafik sıkışıklığı varsa Bonjour sizi istediğiniz saatten biraz daha önce kaldırır ve durum hakkında bilgilendirir. Hatta alternatif olarak arabanızı almamanızı ve toplu taşıma kullanmanızı dahi önerir. Toplu taşıma konusunda da nereden bineceğinize kadar söyler.
  • Güzel bir Pazar gününe erken bir sabah koşusu ile uyanmak istiyorsunuz ve bu konuda Bonjour’u bilgilendiriyorsunuz. Bonjour, sizi istediğiniz saatte kaldırır; ancak hava yağmurlu ise size bu durumu da belirterek geri uykuya dönmenizi tavsiye eder.
  • Ajandanız olarak dahi kullanabilirsiniz. Yataktan çıkmakta zorluk yaşadığınız anlarda, ajandanızdaki olaylardan bahsederek gününüzün ne kadar dolu olduğunu hatırlatır ve direkt olarak kalkmanızı sağlar.
  • Bonjour, kaç dakikada hazırlandığınızı ve kaç dakikada yataktan kalktığınızı öğrenerek, sabah rutininizi ona göre ayarlar. Eğer her gün işe geç kalıyorsanız Bonjour bunu hesaplayarak, sizleri daha erken uyandırır.

Aynı zamanda Bonjour ile evinizdeki diğer akıllı cihazları kontrol edebilirsiniz. Buna ev sıcaklığını ayarlamak, ışıkları kapatmak, müzik açmak gibi şeyler de dahildir. Bunu da yine sizin yararınıza kullanır. Örneğin; normalden daha erken kalkacaksınız diyelim. Bonjour, evin ısısını arttırarak yataktan kalkmanızı kolaylaştırır. Bonjour’un en güzel yanlarından bir tanesi ise telefonunuzdan herhangi uygulama ile kontrol etmenize gerek yok. Ona sorular sorun yeterli. Ne kadar çok soru sorarsanız Bonjour o kadar çok öğrenir.

Bonjour’un nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için aşağıdan üretici firmanın hazırladığı tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Şu an için yalnızca İngilizce ve Fransızca dillerini algılayabilmektedir; fakat 2017’de İspanyolca ve Almanca da Bonjour’un bildiği diller arasına girecektir. Herhangi bir cihaza Bluetooth veya Wi-Fi kullanarak bağlanabilir. Piyasa fiyatı üretici firma tarafından 119 dolar olarak belirlenmiştir. İşlevlerini göz önünde bulunduracak olursanız 119 dolar makul bir fiyat olarak görülebilir. Ön sipariş verenler içinse teslimat tarihi Haziran 2017 olarak belirlenmiştir.

Bonjour, sizleri mest edebilecek kapasitede, eşi benzeri bulunmayan bir alarmdır. Her ne kadar alarm demek, ona hakaret gibi olsa da piyasaya sürülürken kullanılan isim budur. Bonjour, tüm bu özelliklerin yanı sıra telefonunuzdaki adımınızı sayan programlarla da uyumlu olup, eve döndüğünüzde gün içerisinde ne kadar yürüdüğünüzü ve daha ne kadar yürümeniz gerektiğini de söylemektedir. Oluşturan Fransız ekip, neredeyse 4 seneye yakın bir süre boyunca bu proje üstünde çalışmıştır. Birbirinden deneyimli kişilerle donatılmış olan ekip, projede neler başarabildiklerini göstermiştir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum