Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emtia Uzmanından Kriz Uyarısı: 2023’te En Kötüsüne Hazır Olun!

Bloomberg’in kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone, küresel piyasalardaki risklere dikkat çekerek, 2023’te büyük bir mali kriz yaşanacağı uyarısında bulundu.
Emtia Uzmanından Kriz Uyarısı: 2023’te En Kötüsüne Hazır Olun!
HABER GİRİŞ

Küresel piyasalar yüksek enflasyon ve ardından gelen faiz artırımları ile beraber yaklaşık 1.5 yıldır büyük bir çalkantı içerisinde. Bu durum başta teknoloji firmaları olmak üzere pek çok şirkette işten çıkarmaları beraberinde getirdi.

Bloomberg’in kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone, yaklaşmakta olan finansal krizin, bugüne kadar görülenler arasında en kötüsü olabileceği uyarısında bulundu. McGlone, küresel pazarlardaki mevcut durumun, 1929-1939’daki on yıllık durgunluktan önceki duruma çok benzediğini, daha da kötüye gitme tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Analistten Deflasyon Uyarısı

Durgunluğun yakında bir noktada başlayacağının neredeyse kesin ve deflasyon yaşanabileceğini belirten McGlone, bunun enflasyondan daha büyük bir risk olduğunun altını çizdi. Emtia uzmanı, kripto para ve hisse senedi gibi risk ürünlerinin yeni bir yeni düşüş yaşanabileceğini ve bu olmadan Federal Rezerv’in faizde yumuşamayacağını düşünüyor.

Mevcut durumu 1929’daki büyük buhran ile karşılaştıran emtia uzmanı, “Yüksek fiyatlar olmadan neredeyse hiçbir zaman önemli düzeltmeler alamazsınız ve bu her zaman daha öncekilerin arkasında olmak zorunda” diye konuştu. Bankalardan açıkça bir kaçışın olduğunu belirten McGlone, 12 aylık bazda görülmemiş bir hıza ulaşıldığını ifade etti.

McGlone Bitcoin ve Kriptolar için İyimser

Bitcoin’le ilgili de konuşan analist, kripto para biriminin düzenleyici engellere rağmen, küresel dijital teminat olma yolunda ilerlediğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

BTC’nin yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara yürüyeceğini öne sürdü. McGlone, Bitcoin ve diğer kripto paraların, risk ürünlerini geride bırakmaya devam edeceğini düşünüyor. Kriptoların sonunda altın ve hazine bonoları gibi işlem göreceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.