Yatırım yapmaya başla!

Emrah Serbes’in İtirafı Oynadığı Senaryonun Bir Parçası mı?

Dün Twitter hesabında paylaştığı itiraf mektubuyla Türkiye’nin gündemine oturan Emrah Serbes, insanları tek kelimeyle zıt kutuplara ayırdı. Yaşanan gelişmeler Serbes’e karşı sert bir tutum alınmasına yol açtı…
Emrah Serbes’in İtirafı Oynadığı Senaryonun Bir Parçası mı?

Ülkenin gündemine oturan ve herkesin dilinde olan Emrah Serbes davasında şok edici gelişmeler yaşanıyor. Daha dün Twitter hesabında yayınladığı itiraf mektubuyla Türkiye’nin ilgi odağı haline gelen Emrah Serbes, bazıları tarafından “doğruyu söylediği için” takdir edilmiş, bazıları tarafından ise ağır sözlerle itham edilmişti.

Kısacası; insanların adeta kutuplaştığını Emrah Serbes’in teslim oluyorum başlıklı paylaşımının altına gelen yorumlarda açık bir şekilde görmüştük. Behzat Ç. dizisi senaristi Serbes’le ilgili tartışmalar hala devam ederken olayla ilgili şok edici gelişmeler ortaya çıktı. İşte detaylar…

22 Eylül’de gerçekleşen kazada 59 yaşındaki Ayhan Özçelik ve 16 yaşındaki Zeynep Özçelik hayatını kaybetmiş,51 yaşındaki Nilgün Özçelik ise yoğun bakıma kaldırılmıştı.

22 Eylül'de gerçekleşen kaza baba ile kızı hayatını kaybetti.

Kazada suçu Emrah Serbes’in yanında oturan arkadaşı Kenan Doğru üstlenmişti. Ancak Serbes’in dün yayınladığı itirafıyla gerçek suçlunun ünlü isim olduğu anlaşıldı. Sonrasında da yorumlar yapılmaya başladı. Kimileri Serbes’i korurken kimileri de mecbur kaldığı için böyle bir yol izlediğini, başkalarının gözünde kendini aklamaya çalıştığını yazdı.

Emrah Serbes davasında bir tek halk arasında değil medya organları da çatışma yaşandı.

En Son Haber, Hürriyet Emrah Serbes’i neden koruyor başlıklı bir haber yaptı. Buna göre, Hürriyet kazadan sonraki haberde ilk önce Emrah Serbes’in adını geçirmiş, daha sonra da kaldırmıştı. Ama Emrah Serbes etiketini kaldırmak akıl edilmemişti.

Ertuğrul Özkök’ün bugünkü köşe yazısında da Emrah Serbes, gözle görülür bir şekilde itiraf mektubundan dolayı takdir edildi.

Ertuğrul Özkök’ün bugünkü köşe yazısında da Emrah Serbes savunuldu.

Özkök, ‘Emrah Serbes’in mektubu üzerine birkaç kelime’ başlığıyla şu sözleri kalem aldı: “…Bir yazarın çıkıp vicdan denen şeyin sesine kulak vermesi… Bu samimi mektubu yazması… Geç de olsa… “Niye hemen o gün yapmadın” diyecek olan çıksa da… İyidir be… Onca vicdansızlıktan sonra gece başını yastığa koyup horul horul uyuyabilenlerin yanında, hiç olmazsa vicdan denen şeyin insanı uyutmayan bir sancısı olabileceğini gösterdi bize…”

Neticede yaşanan gelişmelerin ardından ilk başta Emrah Serbes’in samimiyetine inanıp “helal olsun” diyen pek çok kişinin yazar hakkındaki düşünceleri değişti.

Emrah Serbes samimiyetsiz bulunuyor

Çünkü eldeki bilgilere göre Emrah Serbes, mektubunda dile getirdiği gibi vicdanının sesine kulak verip değil mecbur kaldığı için böyle bir itirafta bulundu. Aksi takdirde gerçekler ortaya çıkacak, Emrah Serbes çok daha fazla ceza alacaktı. Bir de üzerine yargıyı ve Türkiye’yi kandırmış olacaktı.

Anlayacağınız pek çok kişi, savcının araçtaki hava yastığından kan, kıl ve tüy örneklerini istemesi üzerine Emrah Serbes’in suçunu itiraf etmeye karar verdiği kanısında!

Emrah Serbes samimiyetsiz mi

İlaveten, sürücünün kim olduğunu belirlemek için kameraların inceleneceği hususu da var! Yani Emrah Serbes’in suçlu olduğu önünde sonunda ortaya çıkacaktı. İşte bu nedenle, Serbes’in mektubunun bir senaryo olduğu iddia ediliyor. Bu arada, yazarın kazanın ardından İstanbul’a döndükten sonra psikiyatrik tedavi için 3 gün hastaneye yatmış olduğunu da belirtelim.

Özçelik Ailesi’nin avukatı Burcu Ece Güler de Serbes’in itirafını samimi bulmadıklarını, kaza sonrası gelişmeler yüzünden teslim olmak durumunda kaldığını belirtmiş. Güler’in ifadesine göre Serbes kazadan sonra alkol testi yaptırmamış ve hastaneye gitmeyi kabul etmemiştir.

İlaveten, kaza tutanaklarında da adı yer almamıştır. Avukat, ne Emrah Serbes’in ne de Kenan Doğru’nun telefonundan 112’ye arama yapılmadığını da belirtmiş. Kısacası; Emrah Serbes davasında olaylar hızla ilerliyor. Bakalım, bugün Buca Cezaevi’ne sevk edilen ve yolda hiçbir uyuşturucu madde (ifadesinde kırmızı – yeşil reçeteli psikiyatrik ilaçlar kullandığını belirtmiş) kullanmadığını belirten Serbes davasında daha nasıl gelişmeler yaşanacak? Yazar ne kadar ceza alacak? İşte birkaç sosyal medya kullanıcısının paylaşımları…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum