Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Emlak Konut’un Sukuk İhracında 2. Tertip İhraç Belgesi Yayımlandı

Halk Varlık Kiralama A.Ş. tarafından Emlak Konut GYO'nun sukuk ihracına yönelik onaylanmış 2. tertip ihraç belgesi yayımlandı.
Emlak Konut’un Sukuk İhracında 2. Tertip İhraç Belgesi Yayımlandı

Halk Varlık Kiralama Anonim Şirketi (Halk Varlık) tarafından Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (Emlak Konut GYO) kaynak kuruluş olduğu kira sertifikası (sukuk) ihracına yönelik bildirim paylaşıldı. Bildirimde kurulca onaylanmış 2. tertip ihraç belgesi ekte sunuldu.

Sukuk ihracı, yurt içinde halka arz edilmekzisin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere yapılacağı ve 2 milyar lira ihraç tavanı kapsamında gerçekleştirileceği biliniyordu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimle onaya istinaden 2. tertip ihraç belgesi kamuoyuna duyurulmuş olundu.

Açıklamanın geldiği sıralarda Emlak Konut GYO hisseleri (EKGYO) %0,94 oranında artıda 2,14 lirada işlem gördü.
Emlak Konut GYO Hisseleri %0,94 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 2,22 liradan tamamlayan hisseler, bugünkü işlemlere yatay bir başlangıç gerçekleştirdi. Daha sonra düşüşe geçen hisseler, TSİ 11:30 sularında 2,09 liraya kadar geriledi. Ardından buradan bir toparlanma göstererek 2,16 liraya kadar yükselen hisseler, 2,15 liradanın altında seyretmeye başladı.

Emlak Konut hisseleri dünkü işlemlerde düşük bir performans sergilerken, bugün 2,09 ve 2,05 seviyeleri önemli destek noktaları olarak izleniyor. Yukarı yönde ise 2,1633 ve 2,1966 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapıyor.

Hisselerin haftalık performansı %4,05 oranında kayba işaret etmeye başlarken, aylık bazda %8,67 oranında kazanç gösteriyor. Yıllık getirisi ise %14,51 düzeyinde bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum