Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Haftaya Güçlü Başlayan Emlak Konut Hisseleri 2 Lira Sınırında Geziyor

Emlak Konut GYO kötü geçen haftanın ardından 2 lira sınırında gezdiği bir güne başladı. Hisseler %8'den fazla yükseliyor.
Haftaya Güçlü Başlayan Emlak Konut Hisseleri 2 Lira Sınırında Geziyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Emlak Konut GYO) hisseleri geçen hafta yurt içinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak 1,71 liraya kadar gerilemişti. Buradan bir miktar toparlanma kaydeden hisseler, haftayı 1,85 liradan sonlandırdı.

Naci Ağbal’ın görevden alınmasıyla birlikte yaşanan güven eksikliği borsaya satış getirmişti. Neredeyse tüm hisseler negatif bölgeye geçerken, EKGYO kodlu hisseler 2 liranın altında işlem görmeye başlamıştı. Bugün ise sınırın üstünü zorlamaya başladı.

Emlak Konut hisseleri, TSİ 11:10 sularında %7,57 oranında yükselişle 2 liradan alıcı buluyor.
Emlak Konut GYO Hisseleri %7,57 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftayı 1,85 liradan kapattıktan sonra bugüne 1,96 liradan başladı. Açılış dakikalarında 2,03 liraya kadar yükselen EKGYO, bu seviyelerde gezmeye başladı. Güçlü bir yükseliş eğilimi gösteren hisselerde 2,03 lira seviyesi ilk direnç olarak takip ediliyor.

Emlak Konut hisselerinin haftalık kazancı %5,29 seviyesine ulaşırken, aylık bazda %10’dan fazla kayba işaret ediyor. Hisseler geçen yılın aynı zamanından bu yana %76,10 oranında değer kazanmış durumda.

Hisselerdeki yükseliş, gayrimenkul yatırım ortaklığı (XGMYO) alt endeksindeki %3,50 oranındaki yükselişin destekçisi oldu. GYO endeksi, TSİ 11:15 sularında %3,50 oranında yükselişle 655,68 puanda seyrediyor.

Yıldız Pazar’da işlem gören şirket hisseleri, geçen hafta 2020 hesap dönemine ilişkin kâr payı dağıtım kararını yayımlamıştı. Buna göre şirket, 5 Mayıs itibarıyla 1 TL nominal değerli paya ödenecek nakit kâr payı miktarını %2,17 olarak belirlemişti. Şirket genel kanuni yedek akçe miktarını da 618.423.233,87 TL olarak güncelledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum