Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Emlak Konut GYO Hisseleri %1,22 Düşüşle Analist Beklentilerini Karşılamadı

2020 finansal sonuçlarının Emlak Konut GYO hisselerine etkisinin olumlu veya nötr olacağı beklentisine rağmen negatif performans izleniyor.
Emlak Konut GYO Hisseleri %1,22 Düşüşle Analist Beklentilerini Karşılamadı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO) hisseleri güne sınırlı yükselişle başladı. Ancak seansın ilk dakikalarından itibaren negatife yöneldi.

Şirket, cuma günü 2020 yılına ait finansal raporunu yayımladı. Yatırım kurumları finansallara ilişkin değerlendirmesinde, hisseler için farklı yorumlarda bulundu.

Emlak Konut GYO hisse senedi fiyatı, saat 13.57’de %1,22 düşüşle işlem görüyor.
Emlak Konut GYO Hisseleri 2,44 TL
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Haftaya 2,44 liradan başlayan şirket hisseleri, 2,41 – 2,47 arasında hareket etti. Şu dakikalarda 2,43 liradan işlem görüyor. Haftalık kazancı %3,29 olan hisseler, bu süreçte 2,26 – 2,47 arasında hareket etti. Yıllık bazda ise 1,03 – 2,75 lira arasında işlem görerek, %45’e yakın artış gösterdi.

Emlak Konut GYO, 2020 yılında 859 milyon TL, dördüncü çeyrekte ise 271 milyon TL net kar bildirdi. Her iki rakam da piyasa beklentisinin altında geldi. Yıllık net karda %10,1 artış olurken, çeyreklik dönemde %53 düşüş gerçekleşti.

İş Yatırım analizinde; “Hem net karın beklentilerin altında kalmasına hem de net borç pozisyonundaki artışa rağmen sonuçlar önceden açıklanmış olan vergi finansallarına paralel geldiği için piyasa tepkisinin nötr olmasını bekliyoruz.” sözlerine yer verildi.

Vakıf Yatırım, EKGYO koduyla işlem gören hisseler için “tut” tavsiyesini ve 2,62 TL hedef fiyatını korudu. Finansalların hisselere etkisinin olumlu olacağını belirten Deniz Yatırım analizinde, “al” olan tavsiyenin devam ettirildiği belirtildi. Kurum analistleri daha önce 2,28 TL olan hedef fiyatı 3,00 TL’ye yükseltti.

Ziraat Yatırım, mali sonuçların hisselere etkisini “nötr” olarak yorumlarken, Ak Yatırım hafif olumsuz etki yaratabileceğini bildirdi. Kurum hedef fiyatı 2,70 TL seviyesinde tutuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum