Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Emlak Konut GYO Hisselerinde İlk Yarı Satışlarının Olumlu Etkisi Görülmedi

Ocak-Haziran arasında 5,2 milyar liralık satış yapan Emlak Konut'un hisseleri, analistlerin sınırlı olumlu beklentisine karşın sakin bir gün geçirdi.
Emlak Konut GYO Hisselerinde İlk Yarı Satışlarının Olumlu Etkisi Görülmedi

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2021’in ilk yarısında, satışlardan 5 milyar 238 milyon 484 bin lira gelir elde etti. 1 Ocak – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında 412 bin 307 metrekare alan ve 2 bin 583 konut ve benzeri birim yeni sahibine kavuştu.

Analistler altı aylık ön satış rakamlarının hisselere etkisinin sınırlı olumlu olacağını bildirdi. Fakat gün boyu durağan bir tablo izlendi.

Emlak Konut hisseleri (EKGYO), saat 15.46’da %0,55 artıda işlem görüyor.
Emlak Konut Hisseleri %0,55 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Önceki kapanışını 1,81 lira olarak kaydeden hisseler, Cuma günü 1,82’den açıldı. Saat 10.55’te 1,83 ile seansın en yükseğini kaydetti. Günün geri kalan zamanında ise 1,82’den işlem gördü.

Bu hafta yurt içi pay piyasalarında zayıf performans izlendi. TL varlıklarının satış baskısında olduğu 12-16 Temmuz haftasında, Emlak Konut hisseleri %2’ye yakın geriledi. 1,78 lira ile en düşüğü, 1,88 ile en yükseği kaydetti.

4 haftalık işlem döneminde 1,78 – 2,24 arasında hareket ederek, yatırımcısına %18 gibi ciddi oranda kayıp yaşattı. Yıllık değişimi de aynı oranda olurken, bu süreçte gördüğü en düşük fiyat 1,61, en yüksek 2,72 olarak gerçekleşti.

TL bazında 55,905,957 işlem hacmine sahip olan şirket hisseleri için yorum yapan Deniz Yatırım, açıklanan satış rakamlarının beklentinin üzerinde olduğuna değindi. 4,4 milyar TL satış tahmininden %18 daha fazla olduğuna dikkat çekildi.

Özak GYO’nun ön satışlarından 360 milyon TL ciro elde edildiğini belirten analistler, bu rakamların hisse senedi üzerinde sınırlı olumlu etki yaratacağını aktardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum