Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emine Erdoğan’dan Sıfır Atık Hedefi için Küresel Çaba Çağrısı

Geçen hafta Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı'nın imzalanmasının ardından, Emine Erdoğan’a BM’den teşekkür mesajı geldi.
Emine Erdoğan’dan Sıfır Atık Hedefi için Küresel Çaba Çağrısı
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen sıfır atık projesi, uluslararası çevrelerce takdir toplamaya devam ediyor. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, kurumun resmi sosyal medya hesabından Erdoğan’ı etiketleyerek yaptığı paylaşımda, bu konuya dair düşüncelerini yazdı.

Emine Erdoğan’a sıfır atık konusundaki çabaları için teşekkür eden Guterres, sorumlu bir atık üretimi ve tüketimin küresel hedeflerin başarılmasında çok önemli olduğunu söyledi.

Erdoğan ise gelen teşekküre cevap vererek, “Kısa bir süre içinde 20’den fazla First Lady, bakan ve uluslararası kuruluş temsilcisi ile birlikte başlattığımız Sıfır Atık Küresel Taahhüdü’nü imzaladık. Birlikte, ortak bir çabayla küresel sıfır atık hedefine ulaşacağız.” ifadesini kullandı.

Geçen hafta BM 77. Genel Kuruluna katılmak üzere ABD’nin New York kentinde bulunan Emine Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres bir araya gelmiş ve iklim kriziyle mücadele kapsamında Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı imzalanmıştı.

İyi Niyet Beyanı’na ilk destek veren isimlerden birinin Fransa Devlet Başkanı’nın eşi Brigitte Macron olduğunu söyleyen Erdoğan, memnuniyetini bir tweet paylaşımı ile dile getirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu