Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emeklilerin Gözü Bayram İkramiyesi için Kabine’de

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine'den emekliler için bayram ikramiyesi kararı bekleniyor. İşte detaylar;
Emeklilerin Gözü Bayram İkramiyesi için Kabine’de
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 16:00’da toplanıyor. Toplantının gündem maddeleri ise enflasyon, bayram ikramiyesi ve Rusya-Ukrayna savaşı şeklinde.

Kabine toplantısında emeklilerin bir süredir beklediği bayram ikramiyesi konusuna netlik getirilmesi tahmin ediliyor. Geçen yıl bayram öncesinde hesaplara yatırılan 1100 liralık ikramiyenin bu yıl ne kadar olacağı merak ediliyor.

Edinilen bilgilere göre; Nisan ayı sonunda ödenecek bu yılın ilk bayram ikramiyesi için önerilen zamlı formüller kabinede tüm yönleriyle ele alınacak. Ekonomiyle ilgili olarak enflasyon gelişmelerinin de görüşüleceği tahmin ediliyor.

Temizlik ürünlerine gelen KDV indiriminin etiketlere yansıması ve enflasyonun düşürülmesi için izlenecek yolların ele alınacağı biliniyor.

Kabine toplantısının en önemli gündem maddelerinden birisi de Rusya-Ukrayna savaşı olacak. Karadeniz’de tespit edilen mayınların da gündemde yer alması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu