Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emeklilerin Aylık ve İkramiyeleri için Tarih Verildi

SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kapsamında aylıklarını alanlar ile emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu. Detaylar haberde;
Emeklilerin Aylık ve İkramiyeleri için Tarih Verildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bugün resmi Twitter hesabından 2023 yılının Nisan ayında SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların hesaplarına ödemelerin yapılacağı tarihi verdi. Ayrıca açıklamada Ramazan Bayramı ikramiyelerinin de hesaplara yatacağı tarih yer aldı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamayla Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kapsamındaki aylıklar ile emeklilerin bayram ikramiyelerinin 14-19 Nisan’da ödeneceği duyuruldu.

SSK kapsamında maaş ve Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödeme günü 17, 18, 19, 20 tarihleri olan kişilerin aylıklarını 14 Nisan 2023’te alacağı bildirildi.

Daha sonra SSK kapsamında olan ve ödeme günü 21, 22, 23 olan vatandaşların 15 Nisan’da aylıklarını alacağı kaydedildi. Ödeme günü 24, 25, 26 olan kişilerinse 16 Nisan’da hesaplarına aylıkların yatacağı eklendi.

Emekli Sandığı Kapsamındakilere 19 Nisan’da Ödeme Yapılacak

BAĞ-KUR kapsamında aylık alan ve ödeme günü 25, 26 olan vatandaşların maaşlarını ve Ramazan Bayramı ikramiyelerini 17 Nisan’da alacağı söylendi. BAĞ-KUR kapsamında olan ve ödeme günü 27, 28 olan kişilerinse hesaplarına 18 Nisan’da ödeme yapılacağı paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ise 19 Nisan’da hesaplara yatırılacağına işaret edildi.

Bahsi geçen düzenlemeden Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) da yararlanacak. EYT düzenlemesinin yürürlüğe girmesiyle emekliler Nisan ayından itibaren maaşlarını almaya başlayacak ve bayram ikramiyesine de hak kazanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en düşük emekli maaşını 5 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya çıkarıldığını duyurmasının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Yapılan düzenleme kapsamına bayram ikramiyesinin 2 bin liraya çıkarılması dahil edilmişti.
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.