Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emeklilerin Ramazan Bayramı İkramiyesi Mayıs’tan Nisan Ayına Çekildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, emeklilere verilecek olan 1000 liralık bayram ikramiyesinin Nisan ayında dağıtılacağını duyurdu.
Emeklilerin Ramazan Bayramı İkramiyesi Mayıs’tan Nisan Ayına Çekildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bir süredir merak konusu olan emeklilerin bayram ikramiyesi hakkında açıklama yaptı. Bakan Selçuk normalde Mayıs ayında ödenmesi planlanan emeklilerin bayram ikramiyesinin Nisan ayında ödeneceğini açıkladı.

Yeni Koronavirüsün Etkileri ile Mücadele Paketi’nin çalışanlar kadar emeklileri de kapsadığını belirterek, alınan yeni kararları anlattı.

Ramazan Bayramı için ödenmesi planlanan 1000 liralık emekli ikramiyesi, Nisan ayında dağıtılacak.

Eemkli Bayram ikramiyesiKoronavirüsün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yayılmaya başlamasının ardından birçok işyeri faaliyetlerine ara verdi. Üretim sektöründe çalışmalar devam etse de önemli giyim markaları 19 Mart’tan itibaren mağazalarını kapattı.

Ayrıca cafe, internet cafe, eğlence yerleri, çocuk oyun salonları olmak üzere birçok mekan da İçişleri Bakanlığı’nın aldığı tedbirler doğrultusunda kapatıldı.

Tüm bunlar ekonominin yavaşlaması anlamına gelirken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hanehalkının yükünü hafifletmek için birtakım önlemler aldı. Bunlar arasında emeklilerin bayram ikramiyelerinin daha erken bir tarihte ödenmesi de yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan korona paketinin çalışma hayatının tüm tarafları kadar emeklileri de ilgilendirdiğini söyleyen Bakan Selçuk, en düşük emekli maaşının 1500 liraya yükseltildiğini hatırlattı. Ayrıca kamu bankalarının talep gelmesi halinde 76 yaş üzeri emeklilerin aylıklarını evlerinde yapabileceklerini söyledi.

Koronavirüsün salgınıyla mücadelede ekonomi alanında destek olmak için ihtiyaç sahiplerine nakdi destek sağlanacak.

İhtiyaç Sahiplerine YardımZehra Zümrüt Selçuk, 2 milyon hanenin tamamına 1000 TL nakit yardımı yapılacağını belirtti. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında düzenli olarak sosyal yardımlardan faydalanan ihtiyaç sahiplerine, söz konusu yardımların yapılacağını söyledi.

Vatandaşların bu imkandan yararlanmak için herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını belirten Selçuk, bakanlığın ihtiyaç sahibi ailelere 2 milyar liralık kaynak ayırdığını hatırlattı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu