Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk ile Uber CEO’su Arasında Tartışma: Uçan Araba mı Tünel mi?

Elon Musk, Uber’in uçan araba projesi hakkında “çok gürültülü ve çok büyük” yorumunu yaptı. Uber CEO’su ise Musk’a verdiği yanıtla şaşkınlık yarattı.
Elon Musk ile Uber CEO’su Arasında Tartışma: Uçan Araba mı Tünel mi?

Dün SpaceX internet uydularını uzaya gönderen Elon Musk, Uber’in uçan araba projesiyle ilgili yankı uyandıran yorumlarda bulundu. Zira uçan arabaların normal araçlara kıyasla 1000 kat daha gürültülü ve büyük olacağını düşündüğünü belirtti.

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi de buna karşılık olarak Musk’a, Tesla’nınki gibi gelişmiş batarya teknolojilerini kullanarak daha çevreci ve daha az gürültülü araçlar yapabileceklerini söyledi. İşte ikilinin arasındaki tartışma ve haberin detayları;

Gazeteci Anirhan Ghoshal’un sorusuna yanıt veren Elon Musk, uçan arabalarla ilgili yorumunu Twitter’dan açıkça belirtti.

Şu sıralar Asya gezisinde olan ve geçtiğimiz gün Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile görüşen Uber CEO’su da Musk’a verdiği yanıtla, ünlü girişimciye adeta meydan okudu.

Öte yandan; bazıları da bu yanıtın altında gizli bir ortaklık teklifi olduğunu öne sürdü.

Çünkü Khosrowshahi, Musk’ın “çok gürültülü ve çok büyük” olacağını söylediği uçan arabaların bu sorununu Tesla’nın güçlü bataryalarının çözebileceğini belirtti.

Yani şehirlerin altına devasa tüneller açarak trafik sorununu çözmeyi amaçlayan Musk, uçan araba fikrine karşı çıktı.

Elon Musk Uçan Araba Projelerine İnanmıyorDiğer bir ifadeyle; geleceğin seyrini değiştirebilecek milyarderler arasında yer alan Elon Musk, Uber CEO’sunun “5-10 yıl içinde başlamayı planlıyoruz” dediği uçan araba projesiyle alay etti.

Haliyle bu durum çılgın projeleriyle ünlenen Elon Musk’a pek yakıştırılmadı.

Elon Musk Trafik Sorununa Tünellerle Çözüm BulacakSpaceX’le Mars’a insan kolonisi taşımak ya da Earth to Earth projesi ile dünyanın her yerine 1 saatte gidebilmek gibi hedefleri olan Elon Musk’a pek yakışmadı. Sonuçta Musk; Google CEO’su Lerry Page’in, Richard Branson’ın, Uber’in ve Volvo gibi devlerin hayata geçirmek istediği projeye inanmıyor.

Hatta Silikon Vadisi’nde bu amaç için uğraşan bütün girişimlerin boşuna olduğunu düşünüyor.

Elon Musk Uber CEO'su TartışmasıAyrıca uçan arabaların büyük bir tehlike olacağını, yakıtın bitmesi ya da herhangi bir arızanın oluşması durumunda araçların çok kötü sonuçlar doğuracağını belirtiyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı da The Boring Company’nin tünellerine ve geçtiğimiz aylarda hız rekoru kıran SpaceX Hyperloop projesine odaklanmaya devam ediyor. Ancak Musk’ın uçan araba hayalinin başarısızlıkla sonuçlanacağı görüşünün doğru çıkıp çıkmayacağını, elbette ki önümüzdeki yıllar belirleyecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum