Tesla Bir Twitter Kullanıcısının Daha İsteğini Yerine Getiriyor!

Twitter'da oldukça aktif olan Elon Musk, yine müşterisinden gelen bir talebi değerlendirmeye aldı. İşte detaylar...

Çalışma prensibi açısında örnek gösterilecek bir kişilik olan Elon Musk, Tesla araçlarının geliştirilmesinde öncü adımların başında müşterilerinin olduğunu biliyor. Marka kullanıcısının attığı bir tweet ile 2018 yılı için araçlarının harita yazılım güncellemesi yapılacağını bildirmişti. Geliştirme programları ile uzaktan erişim yöntemiyle marka araçlarının tümüne istediği an müdahale edilebiliyor.

Bir keresinde Model S’lerin alçak kasislerden geçerken bataryalarını sürtmesi ve dolayısıyla alev aldığı sorunu şirkete bildirilmişti. Tesla’da oturduğu yerden ayarlanabilir süspansiyonlarını belli bir ölçüde kaldırarak sorunu çözmüştü. Bu sefer ele aldığı konu ise yol ve rüzgar sesleri üzerine yapılacak çalışmaları kapsıyor.

Musk’un sosyal medyada, özellikle Twitter’da aktif olması müşterileriyle en hızlı şekilde iletişim kurmasını sağlıyor.

Elon Musk’a gelen tweette “Tesla Model S’min medya sesini rüzgar ve yol gürültüsü ile ilişkili olarak ayarlarlarsa süper olurdu.” şeklinde isteğini belirtilmiş. Musk’ta buna karşı “yakında geliyor” şeklinde cevap atmış.

Aslında yol ve rüzgara karşı ses bastırma klasik bir yöntem.

Uzun zamandır kullanılan yöntemde motor devri arttıkça yani motor sesi fazlalaştıkça müzik seside orantılı yükseliyor. Bahsettiğimiz markada motor sesi olmadığı için sanırım rüzgar sesine daha çok ağırlık verileceğini düşünüyorum.

Konu Tesla olunca akla eşittir kalite geldiği için kullanılan müzik sistemi de üst düzey seçiliyor.

Rüzgar sesine karşı yapılacak çalışmayla kademeli olarak Tesla Model S, Model 3 ve Model X‘in sensörler yardımıyla rüzgar sesi şiddeti ölçülecek, hoparlörlerinden ona göre ses seviyesi belirlenecek.

Olaydan daha çok benim dikkatimi çeken, Elon Musk’un yine müşterisine karşı samimi davranışı ve isteklerine hızlı cevap vermesidir. Belki de yönetim şeklinin böyle olmasından dolayı kısa sürelerde dünya zirvesine yerleşebildi!

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı