Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk Tesla’nın Türkiye’ye Dönüşünün Müjdesini Verdi!

Tesla'nın Türkiye planlarının yeniden devreye alındığını Elon Musk sosyal medya hesabından duyurdu!
Elon Musk Tesla’nın Türkiye’ye Dönüşünün Müjdesini Verdi!

Geçtiğimiz aylar dünya için inanılmaz derece zorluydu ve ülkeler arasındaki kriz haberlerine her gün bir yenisi ekleniyordu. Özellikle ABD, bölge farketmeksizin ürün vergilerine ekstra zamlar getiriyordu. Gümrükten geçiş yapan ürünler adına, Çin ve ABD birbirlerine saldırışlarda bulunmuşlardı. Aynı şekilde Türkiye’de, rahip meselesi yüzünden Amerika ile kavgaya tutuşmuştu.

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşen Tesla CEO’su Elon Musk, Türksat 5A ve 5B uydularının Space X ile gönderim konusunu konuşmak üzere gelmişti. Aynı dönemlerde Tesla elektrikli otomobil modelleri için kurulacak Super Charger istasyonlarından bahsediliyordu. Ancak sürtüşmelerden dolayı bu projeninde iptal edildiği duyurulmuştu.

Elon Musk Twitter yazısında Türkiye’den de bahsetti.

Ekim ayının ortalarında, Model Y’nin üretiminin onaylanması ile Tesla’nın Türkiye’de showroom açmasının iptali aynı zamanlarda denk gelmişti. Üzücü habere en çok ülkemizdeki Tesla kullanıcıları tepki göstermişti. Şimdi ise müjdeli haberler gelmeye başladı.

İlk etapda 10 farklı şehre Super Charger istasyonu kurulması planlanıyordu. Yani Model serilerinin pilleri en hızlı şekilde doldurulmak isteniyor da diyebiliriz. Tesla CEO’luğunda halen daha rol alan Musk, “İstasyonların Avrupa’nın %100’üne kadar uzanarak, İrlanda’dan Kiev’e, Norveç’ten Türkiye’ye kadar ağımızı genişleteceğiz”  şeklinde Twit attı.

Bilinmeyen kısımların başında ne zaman gerçekleşeceği geliyor. Çünkü Tesla’nın Türkiye planı iki taneydi. Birincisi araçlarını satabileceği showroomlar, ikincisi hızlı şarj istasyonları. Söz ettiğimiz kişi girişim konusunda hızlı olduğu için muhtemelen aynı anda iki işe soyunabilir.

Bizim düşüncemize göre Türkiye’ye gelecek araçlar en başta Model S olacaktır. Üretimine zor yetişilen Model 3’te aileye sonradan dahil olabilir. Ayrıca SUV klasmanda güzel işler başaran Model X’in de arazi taşıtı seven vatandaşlarımız tarafından tercih edilecektir. Daha fazla gelişme oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum