Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk Tesla Modellerinin Üretim ve Satış Stratejilerini Değiştirdi!

Tesla, artan maliyetlerin önüne geçmek için önlem planını açıkladı.
Elon Musk Tesla Modellerinin Üretim ve Satış Stratejilerini Değiştirdi!

Otomotivin dünya genelinde bir kriz ve değişimde olduğunu açıkça belli oluyor. GM ve Ford gibi dev markalar binlerce kişiyi işten çıkartarak gelecek projeleri için finans sağlamaya çalışıyorlar. Kimi otomobil şirketi de fazlalıklarını üzerinden atma yoluna gidiyor. Yani az satan modellerini üretimden kaldırıyor. Verebileceğimiz en yakın örnek Toyota’nın PSA ile ürettiği Aygo’yu bantlardan indirmesi oldu.

Elon Musk’ta markasının yeni zamanlarında, daha fazla kişiye hitap edebilmek için bazı kampanyalar yapmıştı. Sıkıntılı süreçleri halen daha atlatamayan Musk, “müşteri sevk planı” sunumunu bitirdiğini açıkladı. İşte haberin detayları…

Elon Musk, artan maliyetler yüzünden bazı kampanyalardan vazgeçtiğini söyledi.

Tesla CEO’su, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada; Çin’de işlerin iyi gitmediği gerekçesiyle Model 3’ün fiyatlarını düşürdüğünü söylemişti. Zira Çinliler, ticaret savaşında taraf tutarak, yerli şirket ürünlerine yöneliyorlar. Yatırım konusunda Musk bir şeyleri ertelemiyor. Sadece araç üretimi ve sonrası maliyetleri için plan değişikliğine gidiyor.

Müşteri tavsiye programından bedava şarj etme kalkıyor. Tesla, kendilerini tercih eden müşterilere jest olması açısından ilk 6 ay boyunda Super Charged istasyonlarından batarya dolumlarına ücret almıyordu. Musk, diğer modellerin aksine Model 3’ün de aileye katılmasıyla bedava hizmetin çok maliyet oluşturduğunu söylendi.

Dünyanın en iyi elektrik otomobillerini üreten marka fazla kar için farklı bir satış politikası izleyecek!

Maliyet düşürücü hamlelerde Çin pazarı fiyatlarının düşülmesinden sonra Model S ve Model X SUV’un en düşük versiyonlarını listeden kaldırdı. Yapılan hesaplamalara göre şirket net karını 2 yıl sonra yaptı ve 311.5 milyon dolar olarak miktarı söylendi. Ve bu süre zarfında 811 milyon dolar nakit akışı sağlandığı söylendi.

Tesla geçtiğimiz senenin dördüncü çeyreğinde 86.500 araç üretmiş. 2017 yılının aynı dönemlerine bakıldığında üretim adedi 80.142 olarak kayıtlara geçilmiş. Belirli bir oranda artış gözükürken aslında bu markanın yükseldiğini göstermiyor.

Nedeni ise fazla otomobil üretilmiş olsa da planlanan olmadı ve satışlar ciddi manada düştü. Bunu da en iyi Ekim ayında görüntülenen ve boş arazilere öylece bırakılan Tesla modellerinden anlayabiliriz.

Tesla hakkında gelen başka haberler içerisinde Şanghay’a açtığı hiper pil fabrikası Gigafactory 3‘ün yılın ikinci yarısında üretime başlayacağı söylendi. Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi tarafından gelen haberleri sizlere iletmiş olduk. Farklı detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum