Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk, Tesla’nın Elektrikli Denizaltı Aracına Çalıştığını Söyledi!

Elon Musk'a yöneltilen "elektrikli denizaltı otomobili düşünüyor musunuz?" soruna karşı CEO, evet yanıtını verdi!
Elon Musk, Tesla’nın Elektrikli Denizaltı Aracına Çalıştığını Söyledi!

Zaten sıra denizaltına gelmemiş miydi? İşine karadan başlayan Amerikalı otomobil üretici, Space X ile gökyüzüne çıktıktan sonra ki seçenek sular için bir araç üretmekti. Evrenin gerçek Iron-Man’i yine kendinden günlerce konuşturacak bir iddia ortaya attı. “Tesla denizaltı için tasarımlarını tamamlıyor”

Çıkarması gereken bir Semi Kamyon ve bir de kamyonet modeli var. Model Y’nin ardından ilk olarak pick-upı bekliyoruz. Ve buna dair en sağlam çalışmaya buradan bakabilirsiniz. Geleceğe Dönüş DMC Delorean’in teknolojisi henüz gerçekleşmese de Kara Şimşeğin otonom özellikleri artık araçlarımızda kullanılıyor. Bir film daha vardı ve o da James Bond The Spy Who Loved Me‘de oynatılan Lotus Esprit’in denizin altında gidebilmesi!

Bond filmini bilenler hemen Musk’un bu düşünceye nereden kapıldığını anlamışlardır.

Cars and Drive‘ın yer verdiği haberde, toplantıda bir katılımcının Musk’a sorduğu hem karada hem de suda gidebilen bir otomobil fikrini nasıl buluyorsunuz demesi yöneticiyi şaşırtmadığı gibi anında da cevabını vermiş.

Soruyu normal şartlarda Lamborghini’ye, Rolls Royce’ye veya bir teknoloji geliştirici firma yöneticisine yöneltilse, saçma olarak değerlendirildi. Denizaltında gidebilen bir otomobil nasıl olurdu düşüncesi yerinde birine, yani uzaya araç gönderen bir kişiye sorulması isabetli olmuş.

Tamamı elektrikli ve otonom araç sektöründe hızla koşan Tesla, zaten bir denizaltı aracı hazırlıyormuş.

Bundan 40-50 sene önce çekilen filmlerde oynatılan ve saçma gelen uçan, konuşan, savaşan otomobillerin hangisi yaşadığımız dönemde yok! Musk, “Bunun için pazarın küçük olacağını düşünüyorum. Küçük olsa da eğlenceli olacak.” dedi.

Pazar şimdiki şartlarda elbette dar olacak. Otomotiv mühendislerinin zaten o kısma yoğunlaşması şimdilik mümkün değil gibi gözüküyor.

Elon Musk’ın tasarımcılarına çizin emrini verdiği denizaltı elektrikli aracına 2013 yılında takılmış olabilir.

Zira 1977 yılında çekilen Bond filminin Lotus Esprit Sub’u 2013 yılında Elon Musk satın almıştı. 997.000 dolar karşılığında garajına çektiği Lotus’un kendi markasında oluşunun hayali kurulmuş bile.

Amfibi araç fikri kulağa harika, muhteşem, inanılmaz gelebilir ancak kara araçlarının sorunları ve aksaklıkları çözülmeden denizaltında elektrik gücüyle gidebilen otomobil fikri açıkçası uzak geliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum