Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk Tesla’nın Değerini 650 Milyar Dolara Çıkartana Kadar Maaş Almayacak!

Elon Musk, şirketinin piyasa değerini 650 milyar dolara çıkartmayı hedeflediğini açıkladı. Ve sözlerinden bu konuda ne kadar kararlı olduğu açıkça anlaşılıyor;
Elon Musk Tesla’nın Değerini 650 Milyar Dolara Çıkartana Kadar Maaş Almayacak!

Tesla’nın CEO’su Elon Musk açıklamalarıyla gündemde bomba etkisi yarattı. Zira başarılı girişimcinin sözleri; kimilerine göre fazla iddialı kimilerine göre “Musk dediği için gayet ulaşılabilir” kimilerine göre ise “bu adam bizimle alay mı ediyor” dedirtecek nitelikteydi.

Peki, daha önce de bipolarım diyen Elon Musk yeni hedefinin ne olduğunu söyledi de olay tüm dünyada manşetlere taşındı? Gelin, başkası yapsa eğreti duracak ama Musk’a fazlasıyla yakışan günün olayının detaylarını inceleyelim.

Musk’ın planları piyasa değeri halihazırda 59 milyar dolar olan Tesla ile ilgili diyerek başlayalım.

Tesla'nın Piyasa Değeri 59 Milyar DolarThe New York Times’ın haberine göre Elon Musk, şirketin değerini 11 kat artırarak 650 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor. Ve hedefini gerçekleştirene kadar da zam, maaş ya da diğer yıllık hisse senedi ödüllerini almayacağını söyledi.

Verdiği 100 gün sözünde durarak dünyanın en büyük mega pilini çalıştıran Elon Musk, yeni hedefiyle büyük yankı uyandırdı.

Elon Musk Dünyanın En Büyük Pilini ÇalıştırdıElektrikli otomobilleriyle gündemden düşmeyen ve geçtiğimiz günlerde Tesla araçlarına yazılım güncellemesi geleceğini söyleyen Elon Musk’ın hedefini tutturana kadar şirketten para almayacağını duyurması da beraberinde pek çok farklı yorumu getirdi.

Tesla’nın değerini kısa vadede 100 milyar dolara ulaştırabileceğini öngören Musk, bu aşamadan sonra 150 milyar dolar barajına odaklanacak.

Elon Musk Tesla'nın Piyasa Değerini İlk Etapta 100 Milyar Dolara YükseltecekYeri gelmişken; geçtiğimiz aylarda 3. çeyrek verileri ile dikkat çeken Google, Amazon ve Microsoft’un piyasa değerlerinin 650 milyar doları geçen şirketler arasında olduğunu da ekleyelim.

Elon Musk da tıpkı bu devler gibi piyasa değerini astronomik rakamlara ulaştırmak ve bu hedefini 10 yıl içinde tutturmak istiyor.

Elon Musk Hedefine Ulaşamdığı Takdirde Tesla'dan Hiçbir şey Almayacak İlaveten; hedeflerine ulaşana kadar şirketten para almayacağını duyuran Musk’ın sözleri, halihazırdaki servetini akıllara getirdi.

Nitekim Forbes’a göre Musk şu anda 21 milyar dolarlık servetin sahibi. Öte yandan; Musk hedeflerini yerine getiremediği takdirde Tesla’dan hiçbir şey almayacağını söylemekten de geri kalmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum