Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk Mühendislerini Tayland’daki Kurtarma Operasyonuna Yolluyor!

Son yılların en popüler ve en tartışmalı girişimcilerinden biri olan Elon Musk, yine alkış topladığı bir davranışla gündeme geldi. Detaylar aşağıda…
Elon Musk Mühendislerini Tayland’daki Kurtarma Operasyonuna Yolluyor!

Hem yaptıkları hem de yapmadıklarıyla sık sık olay yaratan Elon Musk, hiç şüphesiz çağımızın en sıra dışı girişimcileri arasında. Son dönemde Tesla’nın düşen hisseleri ile yatırımcıların ve analistlerin eleştiri oklarının hedefi haline gelse de o hala milyonlarca seveni olan bir kişilik.

Kaldı ki Şubat ayındaki Türkiye ziyaretinden sonra ülkemizdeki hayran kitlesini de büyük oranda artırdığı biliniyor. İşte bu noktada; Elon Musk’ın son hareketine değinebiliriz. Çünkü kendisi bugün Twitter hesabından yaptığı duyuruda; Tayland’da mağarada mahsur kalan 12 çocuk ve 1 antrenörün kurtarma operasyonuna destek vermeleri için mühendis ekibini yollayacağını söyledi.

Sosyal medyayı epey aktif kullandığı bilinen Elon Musk, daha önce bir takipçisinin Tayland’daki çocuklar için yaptığı çağrısına olumlu yanıt vermişti.

Buna göre Musk takipçisinin mesajını, eğer bir yolu varsa yardım etmekten mutluluk duyacağını dile getirerek cevaplamıştı. Sözünde duran girişimci, bugünkü paylaşımında; “SpaceX ile Boring Company şirketlerinin mühendisleri, Tayland hükümetine yardımcı olabileceğimiz bir şey var mı, bunu görmek için yarın yola çıkıyorlar” dedi.

Musk hafta başında yaptığı açıklamada da teknisyenlerin mağara boyuna suyun çekilmesini sağlayabileceğini ve Tesla’nın bataryalarıyla hızın artırılabileceğini söylemişti.

Elon Musk SpaceX Boring Company Mühendislerini Tayland’daki Kurtarma Operasyonuna Yolluyor!Ayrıca mağaranın içine havayla doldurulacak naylon bir tünel inşa etmeyi önermişti. Sonuçta; Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX ile tünel şirketi Boring Company’nin mühendislerini Tayland’a yollayacak olması binlerce kişi tarafından takdir edildi. Birçok sosyal medya kullanıcısı Elon Musk’ı “işte gerçek dünyanın Iron Man’i” gibi sözlerle tanımlarken birçoğu da yalnızca bu sebepten dolayı Musk’a hayatı boyunca saygı duyacağını bildirdi.

Nihayetinde; Tayland’daki kurtarma operasyonundan bugün gelen acı haberle birlikte insanlar daha fazla endişelenmeye başladı.

Tayland Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor Alınan habere göre Tayland’da mahsur kalan 12’si çocuk 1’i antrenör 13 kişiye tedarik malzemesi götüren dalgıcın, dönüşte oksijeni bittiği için hayatını kaybettiği açıklandı. Eski deniz kuvvetleri mensubu olduğu söylenen Taylandlı dalgıcın ölüm haberi tüm dünyada üzüntüyle karşılandı.

Yaşları 11 ila 16 yaş arasında değişen 12 futbolcu çocuk ile antrenörlerinin 9 gün sonra bulunması herkesi sevindirse de artan yağışlar nedeniyle koşulların iyice zorlaşması bu sevinci gölgelemişti. Çünkü grup profesyonel dalgıçların bile birkaç saatte ulaşabildiği dar geçitler arasında bir noktada sıkışmış durumda ve grubun çoğu çoğu yüzme bile bilmiyor. İşte bu nedenle; çocukların sular çekilene dek aylarca mağarada kalma ihtimali de bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum