Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk Mars Uçuşu için Tarih Verirken Güldürdü!

Elon Musk, Pazar günü katıldığı bir etkinlikte Mars uçuşu için tarih verdi. Ancak bu tarihin büyük olasılıkla kaçırılacağını söylemeyi de ihmal etmedi. İşte detaylar;
Elon Musk Mars Uçuşu için Tarih Verirken Güldürdü!

Geleceğin seyrini değiştirebilecek milyarderler arasında ilk sıralarda yer alan Elon Musk, Mars uçuşu için tarih verdi. Pazar günü Teksas, Austin’de yapılan South by Southwest isimli festivalde konuşan çılgın girişimci, açıklamalarıyla hem şaşkınlık yarattı hem de güldürdü.

Pazarlama konusundaki yeteneğiyle sık sık Steve Jobs’a benzetilen Musk, Mars yolculuğuyla ilgili sözleriyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Zira ilk test uçuşunun 2019’da yapılacağını belirten ünlü CEO, sonrasında da bu tarihin muhtemel olarak kaçırılacağını dile getirerek muzipliğini konuşturdu.

Geçtiğimiz günlerde SpaceX Falcon 9 roketiyle bir otobüs büyüklüğünde uyduyu uzaya gönderen Elon Musk, bu başarısını Twitter’dan gururla duyurmuştu.

Elon Musk Mars Uçuşunun 2019'un İlk Yarısında Yapılacağını Duyurdu Ayrıca daha önce de Falcon Heavy ile Tesla Roadster’ini Mars’a fırlatmış ve bu haber Musk’ın uzun süre gündemde kalmasını sağlamıştı. Çılgın mucit şimdi de Mars yolculuğu için verdiği tarihle dikkat çekti. Çünkü SXSW’deki konuşmasında test uçuşlarının gelecek sene yapılmasını planladıklarını duyurdu.

Mars’a gidecek ilk gezegenler arası gemiyi inşa ettiklerini belirten Musk, test uçuşlarını 2019’un ilk yarısında başlatacaklarını dile getirdi.

Musk İlk Gezegenler Arası Gemi İnşa EdiliyorSpaceX testlerinin hem diğer şirketlere hem de hükümetlere uzay araştırmalarına daha çok önem vermeleri için ilham kaynağı olmasını umduğunu belirten Musk, ilk etapta kısa iniş-kalkış denemelerinin yapılacağını ve araçların insansız gönderileceğini söyledi.

İlaveten; bir katılımcının “herkes sizden ilham alıyor, peki siz kimden alıyorsunuz” sorusuna verdiği ikonik dansçı Fred Astaire ile Kanye West yanıtı ile de tüm salonu kahkahaya boğdu.

Öte yandan; Musk Mars uçuşu için verdiği tarihe ilişkin “ama biliyorsunuz ki söz konusu benim tarihlerim olduğunda gecikmeler yaşanabiliyor” yorumuyla da çok konuşuldu.

Elon Musk Mars Uçuşu için Tarih Verirken Tüm Salonu Kahkahaya Boğdu Hem kendisinin hem de katılımcıların kahkahalarla güldüğü bu yorum, doğal olarak akıllara Stewe Wozniak’ın sözlerini getirdi. Nitekim yapay zeka konusunda Stephen Hawking ile Elon Musk’ın yanında olmadığını açıklayan Wozniak, artık Tesla ve SpaceX’in CEO’suna inancının kalmadığını söylemişti.

Düşüncesine destek olarak da Elon Musk’ın verdiği sözleri tutmadığı ve onu hayal kırıklığına uğrattığı gerekçesini göstermişti.

Örneğin; Musk 2016’da yaptığı açıklamada Tesla otomobillerinin 2017’de tamamen otonom sürüşe geçeceğini söylemesine rağmen bu sözünü hala tutmadı. Kısacası; Elon Musk birçok projede açıkladığı zaman çizelgesine uymamış ve bu nedenle Apple’ın kurucu ortağının güvenini kaybetmişti. Bakalım, Musk Mars uçuşuyla ilgili sözünde durarak Wozniak’ı şaşırtabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum