Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk, Mars Hayallerine Dair Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

SpaceX’in patronu Elon Musk çok konuşulan açıklamalarına bir yenisini ekledi. Musk, Mars’ın geleceğine dair önemli açıklamalar yaptı.
Elon Musk, Mars Hayallerine Dair Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Dünyanın önde gelen uzay taşımacılığı şirketlerinden SpaceX’in CEO’su Elon Musk, yaptığı açıklamalar ile son yıllarda çok konuşulacak söylemlere imza atıyor. Şirketin Ay ve Mars gezegenlerine insan gönderme planları olduğu ve bu yönde önemli çalışmalar yaptığı biliniyor. Bilim insanları uzun zamandır kızıl gezegende yaşam olup olmadığına dair araştırmalar yapılıyor. Bunun sebebi ise Mars’ın pek çok yönü ile Dünya ile benzer yapıda olması.

Bir gezegende canlı yaşamının olması için orada su bulunması birinci şart olarak öne çıkıyor. Elon Musk’ın uzun zamandır Mars’ta koloni kurma hayalleri olduğu ve bu çerçevede çalışmalar yaptığı biliniyor. Dolayısıyla Mars’ta hayat olması için atmosferik koşulların yaratılması ve büyük okyanusların yer alması gerekiyor. Elon Musk bu konuyla ilgili dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

Elon Musk’tan Mars Paylaşımı

Elon Musk’tan Mars Paylaşımı

SpaceX’in bir süredir Mars’a insan götürmek adına Starship roketleri geliştirdiği biliniyor. Bu roketin testleri aralıksız devam ediyor ve önemli oranda yol katdedildi. Universe-Sci tarafından Mars’a özel bir animasyon paylaşıldı. Bu animasyonda Mars’ın yüzey yapısına dair ayrıntıları görmek mümkün. Paylaşılan animasyonda mavi renkli bölgeler düşük rakımlı alanları gösteriyor. Uzmanlar 4.5 milyar yıl önce kızıl gezegende okyanus olabileceğini tahmin ediyor.

Elon Musk ise bu paylaşımın altına bir yanıt verdi ve gelecekte Mars’ta yine okyanuslar olabileceğini söyledi. SpaceX’in CEO’su yaptığı açıklamada, “Belki bir gün Mars’ın kuzey bölümünde bir okyanus olur” ifadelerine yer verdi. Mars’ın Dünya ile benzer bir yapıya kavuşması için çok uzun bir süreç gerektiği belirtiliyor.

Bilim insanları halen Mars ile ilgili pek çok gizem olduğunu belirtiyor ve çözmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Elon Musk ise bu alanda yaptığı çalışmalar ile tüm dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Mars ve Ay’a yolculuk kapsamında Starship roketinin son testi yapılmıştı. Başarıyla gerçekleştirilen testin görüntülerine buradan bakabilirsiniz. Daha önce yapılan testlerde ise pek çok patlama olduğu gündeme gelmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum