Yatırım yapmaya başla!

Silikon Vadisi Birbirine Girdi! Musk Vs. Zuckerberg!

Elon Musk'ın yapay zeka hakkındaki endişeleri Silikon Vadisi'ni hareketlendirdi! Tesla CEO'su Musk ve Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in kavgası sosyal medyanın gündemine oturdu!
Silikon Vadisi Birbirine Girdi! Musk Vs. Zuckerberg!

Silikon Vadisi’nin iki dev girişimcisinin birbirlerine girebileceği kimin aklına gelirdi? Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın yapay zeka hakkında endişeli olduğunu ve bu teknolojinin tehlikeli olduğuna dair yapmış olduğu açıklamalar, Silikon Vadisi’nde büyük yankı uyandırmıştı.

Musk’ın açıklamalarına ünlü bilim insanı Stephen Hawking de katılmış ve “yapay zekanın insanlığın son buluşu olacağını” belirtmişti. Ancak Vadi’nin bir diğer önemli ismi olan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ten sert bir açıklama geldi. Bu açıklamayla birlikte Silikon Vadisi’nin iki devi kelimenin tam anlamıyla birbirlerine girdiler.

Geleceğin Teknolojisiyle İlgili Korku Tacirliğinden Yoruldum!

Geleceğin Teknolojisiyle ilgili Korku Tacirliğinden Yoruldum!Bilgisayarlar henüz evlerimize girmeden önce, bu cihazların bizleri ele geçireceği konusunda söylentiler yayılıyordu. Elbette ki ayaklanıp bizlere hükmetmediler. Fakat evlerimizin içerisinde, birçoğumuzu asosyalleştiren cihazlar olarak görev aldılar. Şimdilerde ise bu görev akıllı cihazlara devredildi. Ancak Elon Musk’ın geleceğin teknolojisi olan yapay zekalar hakkındaki endişeleri çok daha farklı boyutlarda.

Gelecek ile ilgili en büyük endişesinin yapay zeka olduğunu belirten Elon Musk’a cevap Zuckerberg’ten geldi. Zuckerberg izleyicilerin sorularını cevamladığı Facebook canlı yayınında, “Musk’ın son röpotajını seyrettiğini ve onun yapay zekanın geleceği hakkındaki endişelerinin fazlasıyla büyük olduğunu” dile getirdi. Ayrıca yapay zeka karşıtlarına “bu gelişimin dünyayı nasıl değiştireceği neler düşündükleri” sorusunu yöneltti.

Konuyla ilgili “iyimser” bir görüşe sahip olduğunu belirten Zuckerberg, kıyamet senaryoları üretenleri anlayamadığını ve korku tacirliği yapanlardan yorulduğunu sözlerine ekledi. Ayrıca felaket senaryoları üretenleri de “sorumsuz” olarak nitelendirdi.

Zuckerberg’in Yapay Zeka Konusunda Anlayışı Kıt!

Zuckerberg'in Yapay Zeka Konusunda Anlayışı Kıt!Silikon Vadisi’ni fazlasıyla hareketlendiren bu sözlere cevap gecikmedi. Yapay zekanın, Tesla araçlarının üretiminde ve otonom sürüş teknolojilerinde de yer almasına rağmen, Musk bu konuda fazlasıyla endişeli.

Yapmış olduğu açıklamaların ardından Zuckerberg’den gelen tepkilere de yanıtsız kalmayan Elon Musk; resmi Twitter hesabından “Mark’ın yapay zeka konusunda anlayışı kıt” yazarak cevap verdi.Musk ayrıca Twitter’dan yapmış olduğu açıklamalarda Tim Urban’ın süper zeka makalesine de onay verdiğini belirttiPeki, Elon Musk yapay zeka hakkında neler demişti?

Musk’a Göre Yapay Zekanın Getireceği Tehlikeler!

Musk'a Göre Yapay Zekanın Getireceği Tehlikeler!Musk, 90 valinin bulunduğu bir toplantıda; insanların aklına ilk olarak bilim kurgu filmlerindeki gibi sokaklara çıkıp insanlara ateş eden robotların geldiğini, fakat temel sorunun dijital ağlara sızabilecek ve tespit edilmesi “imkansız” yapay zeka yazılımları olacağını belirtti. Bu tür yapay zeka saldırılarının savaşlara neden olabileceğinin altını çizen Musk, ayrıca sosyal medyada da insanların kolaylıkla manipüle edilebileceğini söyledi.

Görünüşe göre Silikon Vadisi’nde sular durulmayacak gibi görünüyor. Hatta Musk ve Zuckerberg arasındaki bu sürtüşmeye Vadi’nin diğer önemli isimleri de katılabilir. Peki, sizce kim haklı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum