Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk Küresel İnternet için Fırlatacağı Uyduların Kalkışını Son Dakikada Erteledi!

Başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Elon Musk, tüm dünyanın internet kullanmasını sağlayacak uydularını fırlatmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde;
Elon Musk Küresel İnternet için Fırlatacağı Uyduların Kalkışını Son Dakikada Erteledi!

Dünyanın en büyük pilini vaktinde çok önce çalıştırmasıyla takdir toplayan Elon Musk, gündemde kalmaya devam ediyor. Zira Tesla’nın piyasa değerini 650 milyara çıkartma sözü veren girişimci, yaptığı yeniliklerle sürekli odak noktası haline geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Falcon Heavy fırlatılırken heyecanına tanıklık ettiğimiz Elon Musk, sosyal medyada dönen geyiklerin de etkisiyle uzun süre manşetlerde yer almıştı. Ve görünen o ki yerini kimselere kaptırmama konusunda gayet kararlı.

Zira bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, tüm dünyaya internet sağlayacak uydularını göndermeye hazırlandığını duyurdu.

Dünyadaki her yere internet erişimi sağlamayı amaçlayan Elon Musk küresel internet projesi için ilk uydularını bugün 17.17’de uzaya gönderecekti. Fakat fırlatılışa dakikalar kala Elon Musk Paz görevinin rüzgar nedeniyle ertesi güne ertelendiği duyurdu. Yani fırlatma, bir aksilik olmazsa yarın aynı saatlerde yapılacak.

Ve SpaceX, Paz isimli uyduyu göndereceği Falcon 9 roketiyle birlikte, iki deneysel geniş bant uydusunu da uzaya taşıyacak.

Elon Musk Küresel İnternet için İlk Uydularını GönderiyorBaşarıyla tamamlandığı takdirde ise önümüzdeki 10 yıl içinde hizmete girecek uydudan internet hizmetinin öncüsü olacak. Ayrıca 2018 sonundan itibaren yüzlerce uydunun uzaya fırlatılacağı proje sayesinde tek bir alıcıdan dünyanın her yerinde internete ulaşmak mümkün olacak. Diğer bir ifadeyle proje hayata geçirilebilirse Elon Musk internette devrim yaratacak.

Neticede; dünya üzerindeki herkese düşük maliyetli internet hizmeti vermeyi amaçlayan Musk’ın projesi dikkatle takip ediliyor.

Elon Musk'ın Amacı Tüm Dünyaya Düşük Maliyetli internet SağlamakÖte yandan; ilk olarak 3 yıl önce duyurulan SpaceX’in küresel internet hizmeti için düğmeye basıldığının kısa süre önce duyurulduğunu da ekleyelim. Buna göre; Microsat 2a ve 2b isimli prototip uzay araçlarının Kaliforniya’daki Vandenberg Hava Üssü’nde yükleme için hazırlanmaya başladığı belirtilmişti.

Ve yer istasyonu ile arasında radyo iletişim sistemi testi yapılması için fırlatılacak uydunun başarılı olması durumunda, Starlink’in küresel internet sağlayacağı açıklanmıştı. Neticede; şu an Elon Musk da dahil binlerce kişi SpaceX’den gelecek haberi bekliyor. Son olarak; fırlatılışın buradan canlı olarak izlenebileceği bilgisini de verelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum