Yatırım yapmaya başla!

iOS 13, Elon Musk’ın Eleştirilerinin Hedefi Oldu

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 13, Elon Musk’ın eleştirilerinin hedefi oldu.
iOS 13, Elon Musk’ın Eleştirilerinin Hedefi Oldu

ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıl iPhone 11 modelleri ile berabe iOS 13 işletim sistemini kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni mobil işletim sistemi çıkması ile beraber hata ve sorunlar ile sıkça gündeme geldi. Apple ortaya çıkan hataları düzeltmek adına hiç olmadığı kadar kısa aralıklar ile yeni iOS güncellemeler yayınlamak durumunda kaldı. Bununla beraber iOS 13 pek çok yenilik ve iyileştirmeyi bünyesinde barındırıyor. Gelen yeniliklerin başında ise karanlık mod dikkat çekiyor.

Apple iOS 13’e dair yeni özelliklerin yer aldığı güncellemeler yayınlamakla beraber bir yandan da Haziran ayında tanıtacağı iOS 14 üzerinde çalışmaya devam ediyor. iOS 13’ün kullanıcılardan çok sayıda eleştiri aldığı biliniyor. Gelen son eleştiri ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk cephesinden geldi. Musk, Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 13’ün başarısız bir deneyim sunduğunu söyledi.

Elon Musk iOS 13’ü Topa Tuttu

Elon Musk iOS 13’ü Topa Tuttu

SpaceX ve Tesla’nın patronu Elon Musk, iOS işletim sistemine gelen güncellemeleri eleştirdi. Katıldığı bir etkinlikte kendisine teknolojinin gelişimiyle ilgili sorular sorulan Musk, her şeyin daha iyi olması gerekirken tersi yönde ilerlediğini söyledi. iOS güncellemelerini örnek gösteren Elon Musk, e-posta sisteminin kullanılmaz hale geldiğini söyledi.

Musk konuyla ilgili açıklamasında, “Bahsettiğim şey teknolojinin hızlıca gelişmediğidir. İnsanlar her yıl daha iyi olmaya alışkınlar. Ben bir iPhone kullanıcısıyım, ancak son yazılım güncellemelerinden bazılarının çok da iyi olmadığını düşünüyorum. Örneğin çok sık kullandığım e-posta sistemim bozuldu.” diye konuştu. Apple’ın geride kalan günler içerisinde iOS için kısa aralıklarla yayınladığı güncellemeler düşünüldüğünde Musk’ın açıklamaları şaşırtıcı görünmüyor.

Teknoloji devi son olarak iOS 13.4 sürümünü yayınladı. Mail uygulamasına dair kullanıcılardan çok sayıda eleştiri geliyordu. Elon Musk açıklamasının devamında, “Yazılımda çalışmak için kesinlikle çok daha akıllı insanlara ihtiyacımız var” ifadelerine yer verdi. Son iOS 13.4 güncellemesi e-posta uygulamasına dair güzeltmeler içeriyor. Görünen o ki Apple’ın tüm sorunları iOS 14 ile beraber çözmüş olacak. Şirketin Haziran ayında düzenleyeceği etkinlikte iOS 14’ü resmi olarak tanıtması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum