Yatırım yapmaya başla!

Geri Adım Atmak Zorunda Kalan Elon Musk İngiliz Dalgıçtan Özür Diledi!

Elon Musk, yıllardır Tayland’da profesyonel dalgıçlık yapan Unsworth’a söylediklerinden dolayı özür diledi. Özrün düşen şirket hisselerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığı tartışma konusu oldu.
Geri Adım Atmak Zorunda Kalan Elon Musk İngiliz Dalgıçtan Özür Diledi!

Gerek başarıları gerekse tartışmalı yorumlarıyla sürekli gündemde kalan Elon Musk, yine şaşırtıcı bir hamle yaptı. Tüm dünyada dikkat çeken habere göre, popüler girişimci geçtiğimiz günlerde “pedofili” sözleriyle nitelediği İngiliz dalgıçtan özür diledi.

Bu durumda Musk’ın şirketlerinin hisselerinde düşüşün etkili olup olmadıysa, farklı bir konunun alevlenmesine yol açtı. Kimileri Musk’ın tam bir şov insanı olduğunu söylerken kimileri de onun tek suçunun fazla dürüst olmasından kaynaklandığını iddia etti. Önce pedofil olmakla suçlanan ardındansa özür dilenen dalgıç Vern Unsworth ise sorular karşısında sessiz kalmayı tercih etti.

Elon Musk: “Hata Benim, Şirketlerimin Değil” Diyerek Dalgıçtan Özür Diledi!

Elon Musk: “Hata Benim, Şirketlerimin Değil” Diyerek Dalgıçtan Özür Diledi!“Bay Unsworth’den ve temsil ettiğim şirketlerden özür dilerim. Hata benim ve yalnızca bana ait” diyen Musk, attığı geri adımla büyük yankı uyandırdı. Reuters’ın telefonla ulaştığı Unsworth ise kendisine yöneltilen sorulara yalnızca; “Elon Musk’ın özrünün farkındayım” diyerek yanıt verdi.

Olayla ilgili finansal bir anlaşma yapılıp yapılmayacağını da Musk hakkında hukuki işlem başlatıp başlatmayacağı şeklindeki soruları da “daha fazla yorumda bulunmayacağım” diyerek cevaplayan Unsworth, tüm ısrarlara rağmen sessizliğini korumakta kararlı davrandı.

İngiliz Dalgıç Elon Musk’a Dava Açacak mı?

İngiliz Dalgıç Elon Musk’a Dava Açacak mı?Bu durum Musk’ı sevenler için de sevmeyenler için de merak konusu oldu. Çünkü kurtarma operasyonunun başındakilerden olan Unsworth, daha önce yaptığı açıklamada hem İngiliz hem de Amerikan hukukçuların kendisiyle temasa geçtiğini, Musk’ın Twitter’daki hakaretleri için yasal tavsiye alacağını söylemişti. Ve özrün ardından “daha fazla yorumda bulunmayacağım” demesi, Unsworth’un ünlü girişimciye dava açmaya hazırlandığına işaret etti.

Elon Musk’ı Özrünün Ardında Baskılar mı Var?

Elon Musk Baskılar Yüzünden mi Özür Diledi!İşin içinde Elon Musk olduğu için gittikçe büyüyen olay sonrasında merak edilen konulardan biri de girişimcinin özrünün arkasındaki neden oldu. Çünkü Musk’ın dalgıca pedofili dediği tweetinin ardından Tesla hisselerinde bariz bir düşüş yaşanmıştı.

Buna göre; Tesla hisseleri Pazartesi sabahı % 3.5 oranında düşüş yaşamış, şirketin en büyük hissedarlarından James Anderson durumun üzücü olduğunu dile getirmişti. Ayrıca Musk, sosyal medyada da eleştiri oklarının hedefi haline gelmiş, dalgıçla ilgili ettiği sözler ünlü ismin imajını epey zedelemişti.

Hatta pek çok kişi, Musk’ın özür dilemesinin hatasını telafi etmeyeceğini ve bu olayın her zaman hatırlanacağını söylemişti. Kısacası, “hata benim, şirketimin değil” diyen Musk’ın hissedarların baskısı nedeniyle özür dilediği görüşü epey mantıklı denilebilir. Tabii, olay bir özürle kapanacak mı orası kesinlikle tartışılır…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum