Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk’un Boring Şirketi İyi Bir Yatırım Daha Aldı!

Boring Tüneli genişliyor. Şirket, Tesla ve Space X ortaklarından birinden yüklü bir yatırım aldı!
Elon Musk’un Boring Şirketi İyi Bir Yatırım Daha Aldı!

Elon Musk’un Boring Şirketi, bir yatırımla yine ön plana çıkmayı başardı. Bloomberg‘in haberine göre Musk’un şirketine Steve Jurvetson’un 120 milyon dolarlık bir meblağ ile girişime ortak olduğu söylendi. Boring’i en son alevli silahıyla hatırlıyoruz.

Musk o aralar dünyanın en büyük pillerini yapacağım diyordu ve öncesinde çılgın projesini sunmuştu. Zombi istilasına karşı çıktı denilen alev silah 20.000 adetle sınırlı tutmuştu. Detaylar aşağıda;

Geleceğin işlerine yatırımlar son hızla devam ediyor.

Yatırım yapan kişi Tesla ve Space X‘in de yönetiminde olan bir şahıs. Steve Jurvetson, “Boring’de yatırımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Aradığımız yıkıcı oyun kitabının harika bir örneği.” dedi.

Gelen 120 milyon dolarlık yatırımın sonrasında naktin Boring’in değerini 920 milyon dolara yükselttiği söylendi. Baş yatırımcılar arasında 8VC, Vy Capital, Valor Capital, DFJ ve Craft Ventures isimleri geçiyor.

Şirketi tünel yapımı ile tanıyoruz. Açılan yer altı ulaşım noktası ile Elon Musk taşımacılığı yer altına almak istemişti. Tesla modeliyle gidiş testi yapan Musk, Boring tünelinin dünyanın trafik sorununu kökünden bitireceğini iddia etmişti.

Şu var ki uzun zamandır bu yapı üzerine çalışmalar yapılmadı. The Boring Company, Kaliforniya Hawthorne‘daki merkezi yakınlarında bulunan test tüneli dışında bir gelişmeye imza atmadı. Olağan test merkezini uzatmadı ya da farklı bir noktaya bağlanmadı.

Kesinliği bilinmese de ilk ticari sözleşmesine dayanarak 48.7 milyon dolarlık bir proje değerinde Las Vegas Kongre Merkezi yakınlarında ziyaretçiler için Boring, 1 km uzunluğunda tünel yapacak.

2018 yılının ortalarına doğru Boring Company, Chicago şehir merkezi ile Chicago O’Hare Havaalanı arasında bir bağlantı kuracağı söylenmişti. Maliyet kısmında bu birleştirmenin 1 milyar dolar kadar olacaktı. Eski Belediye Başkanı Rahm Emanuel tarafından da yönetilecekti. Boring’e gelen son yatırımla birlikte işlerin hızlandırılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum