Yatırım yapmaya başla!

Başkan Adayı Elizabeth Warren Reklamlarını Yasaklayan Facebook’a Sansürcü Dedi

Elizabeth Warren, teknoloji devleriyle ilgili eleştirilerini içeren reklamını yasaklayan Facebook'u sansürcü ilan ederek sosyal medya devini eleştirdi.
Başkan Adayı Elizabeth Warren Reklamlarını Yasaklayan Facebook’a Sansürcü Dedi

Facebook, ABD başkanlık seçimlerinin umut vadeden adaylarından Elizabeth Warren’ın sosyal medya devi ve diğer teknoloji şirketleriyle alakalı çağrısını içeren duyurusunu reklamın kurallarını ihlal ettiğini söyleyerek yasakladı. Politico Pazartesi günkü haberinde sosyal medya devinin Demokrat politikacının teknoloji şirketleri hakkındaki planıyla alakalı reklamlarını yasakladığını bildirdi.

Açıklama yapan Facebook sözcüsü, şirketin reklamları kurumsal logolarının kullanımına karşı kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırdığını ancak bunları güçlü tartışmalara izin verme yararına yeniden eski haline getirdiğini söyledi. Elizabeth Warren’ın reklamı, üç teknoloji firmasını eleştiriyor ve başkaları üzerinde çok fazla güce sahip olmamaları için bu şirketleri bölmenin zamanı geldiğini savunuyordu.

Reklam Facebook, Google ve Amazon’dan gelen rekabete aykırı davranışlarla ilgili 1.5 dakikalık bir video içeriyor ve şirketi temsil etmesi için bir Facebook logosunu içeriyordu.

Elizabeth Warren Teknoloji Şirketleri EleştiriFacebook’un reklam politikaları ise reklamverenlerin Facebook logolarını ya da marka adlarını nasıl kullanabileceği konusunda kısıtlamalar getiriyor çünkü Facebook’un reklamvereni onayladığını göstermeye çalışan yanıltıcı reklamlardan kaçınmak istiyordu. Sonuçta, Elizabeth Warren’ın reklamına konulan yasak hızlı bir şekilde kaldırıldı ancak bu durum halihazırda oklarını sosyal medya devine yöneltmiş olan Demokrat Parti adayını daha da kızdırdı.

Bugün Twitter’dan yanıt veren Warren, Facebook’un neden çok fazla gücü olduğunu düşündüğünü merak edenlere şirketin bir tartışmayı durdurma yeteneğiyle başlamayı önerdi.

Başkan Adayı Elizabeth Warren Reklamlarını Yasaklayan Facebook'a Twitter Yanıt“Gönderilerimi geri yüklediğiniz için teşekkürler. Ancak ben tek bir sansürcünün egemen olmadığı bir sosyal medya pazarı istiyorum.” ifadeleriyle de devam etti. Başka bir tweetinde de şu açıklamayı yaptı: “Facebook hakkında güçlü tartışmalara izin vermelerine karar vermeleri için Facebook reklamcılarıyla iletişim kurmak zorunda olmamalısınız. Bu kadar güce sahip olmamalılardı.”

Neticede Warren, Facebook’un reklamını kaldırmasıyla eleştirini bir kez daha gündeme getirmiş oldu. İlgili haberlerde Demokrat Senatör Warren’ın geçtiğimiz hafta başlıklarda yer ettiği
eleştirileri de hatırlatıldı.

Buna göre Warren, Amazon, Google ve Facebook gibi şirketlerin gelirlerinin daha fazla olduğunu söyleyerek; “ya bir platform işletmeliler ya da kendi ürünlerini sattıkları mağazalara odaklanmalılar” demişti. Bu plana göre Amazon’un Basics ürünlerini Amazon’un perakende satış mağazasında satmaması, Google’ın kendi ürünlerini aramalarda göstermemesi ve Facebook’un Instagram ile WhatsApp’ı ayırması gerekiyordu. Apple’ı da eleştiren Warren Apple’ın App Store’dan ayrılması gerektiğini savunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum