Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elizabeth Warren, Şaşkın Milyarderler için Bir Vergi Hesaplayıcısı Paylaştı

Elizabeth Warren, yeni vergi hesaplayıcısı aracılığıyla şaşkın milyarderlere ne kadar vergi ödeyeceklerini kendine has tarzıyla açıkladı.
Elizabeth Warren, Şaşkın Milyarderler için Bir Vergi Hesaplayıcısı Paylaştı
Yorum

Milyarderler, Elizabeth Warren veya Bernie Sanders’ın başkanlık için Demokrat adaylığı kazanması konusunda gergin görünüyor ve bu durumu yaptıkları açıklamalarla destekliyorlar. O milyarderlerin sonuncusu da Warren’ın vergi planıyla ilgili endişelerini dile getiren Bill Gates oldu.

“10 milyar doları aşkın vergi ödedim. Vergi konusunda herkesten daha fazla ödedim. 20 milyar dolar ödemek zorunda kalsaydım, bu sorun olmazdı. Ancak 100 milyar dolar ödemem gerektiğini söylediğinde, o zaman geride neyim kalacağı hakkında biraz matematik yapmaya başlıyorum.” diyen Bill Gates’e Elizabeth Warren cevap vermekte gecikmemişti.

Warren, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Bill Gates’e seslenerek servet vergisi planı dahilinde ne kadar ödeyeceğini açıklamak istediğini ve bunun 100 milyar dolar olmayacağını söylemişti.

Elizabeth Warren Bill Gates Diğer Milyarderler için Yeni Vergi Hesaplayıcısını PaylaştıSonrasında da Bill Gates’e, Bloomberg’e ve diğer milyarderlere ne kadar ödeyeceklerini yardım etmek için sitesinde Milyarderler için Bir Hesaplayıcı isimli aracı paylaştı. “Bazı milyarderler Elizabeth’in Ultra-Milyoner Vergisi kapsamında ne kadar ödeyecekleri konusunda şaşkın görünüyor. Endişelenmeyin, şimdi bunun için bir hesap makinemiz var.” ifadelerine yer verilen sayfada ziyaretçilere önce milyarder olup olmadıklarının sorulduğu görüldü.

Evet butonuna tıklandığında ziyaretçiye net serveti soruluyor ve bununla birlikte alt kısımda üç farklı seçenek yer alıyor.

Elizabeth Warren Yeni Vergi Hesaplayıcısını PaylaştıSeçeneklerde, “eğer Michael Bloomberg iseniz buraya tıklayın, eğer Bill Gates iseniz buraya tıklayın, eğer Leon Cooperman iseniz buraya tıklayın” ifadeleri bulunuyor.

Gates olarak tıklandığında site; “Vay, çok fazla paranız var. Servetiniz sizi Amerikalıların en tepedeki %0.0002’sine sokuyor. Artık bir kısmını toplumumuza geri yatırma fırsatınız var, böylece herkes başarılı olmak için bir şansa sahip olur.” ifadeleriyle beraber milyarderin gelecek yıl 6.379 milyar dolar vergi ödeyeceğini gösterdi.

Bloomberg’in ise 3.079 milyar dolar ödeyeceği belirtildi. Hesaplayıcı ayrıca; “İyi haber, hala olağanüstü derecede zengin olacaksınız. Ve eğer tarih herhangi bir rehber ise, servetinizi borsaya yatırmaktan başka bir şey yapmıyorsanız, servetinizin artmaya devam etmesi muhtemel.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu