Yatırım yapmaya başla!

Elizabeth Warren Çin Konusunda Trump’tan Bile Daha Sert Olabilir

Elizabeth Warren’ın Çin konusunda Trump’tan bile daha sert olabileceği söylendi. İşte detaylar;
Elizabeth Warren Çin Konusunda Trump’tan Bile Daha Sert Olabilir

Phoenix Financial Services’in baş piyasa analisti Wayne Kaufman, Çin’in Trump görevdeyken anlaşma yapmasının daha iyi olabileceğini söyledi. Çünkü 2020 seçimlerinin önde gelen adaylarından, Elizabeth Warren’ın Çin konusunda Trump’tan bile daha sert olabileceğini öngördü.

Demokrat Parti’nin başkan adaylarından Senatör Elizabeth Warren’ın Çin ile müzakere ederken Trump’tan daha zor konular ortaya çıkarabileceğini belirten Wayne Kaufman, böyle bir durumun halihazırda çözülemeyen kilit sorunlar üzerine yeni meseleler bindireceğini ve anlaşma yapmanın daha da zor hale geleceğini dile getirdi.

Bu noktada akıllara geçtiğimiz ay yapılan NBC News/Wall Street Journal anketi geldi ki sonuçlarda Warren, eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın hemen arkasına yerleşmişti.

Elizabeth Warren Demokrat Adaylar Arasında Yükseliyor Ancak bu durum, büyük bankaların ve şirketlerin açık sözlü bir eleştirmeni olan Elizabeth Warren’ın başkanlık yarışını kazanmasını istemeyenleri endişelendirmişti. Hatta Wall Street’in Demokrat bağışçıları, Warren aday olursa Trump’ı destekleyebileceklerini belirtmişlerdi. Kaufman da konuşmasında şu ifadesiyle dikkat çekti: “Çinliler, Başkan Trump’ın gitmesini beklemek istiyorlar, yanlış hesaplama yapıyor olabilirler çünkü başkan olarak Elizabeth Warren’ı alırlarsa, o muhtemelen Trump’tan bile daha sert olacak.”

Kaufman, Warren’ın ayrıca iklim değişikliği nedeniyle onların peşinden daha kötü bir şekilde gideceğini, onun büyük bir iklim değişikliği insanı olduğunu vurguladı.

Elizabeth Warren İklim Değişikliği insanı “Çin dünyadaki en büyük kirletici. Bu yüzden Çin, ilk çeyreğe kadar bir anlaşma yapmak istediğini düşündüğüm Bay Trump ile anlaşma yapmak isteyebilir.” ifadeleriyle düşüncesini açıkladı.

ABD-Çin ticaret savaşı, her iki tarafın da birbirlerinin mallarına yönelik tarifeleri artırmasının ardından son aylarda tırmandı. İki ülke bu hafta üst düzey ticaret müzakerelerine devam edecek olsa da basında çıkan haberlerde Çinli yetkililerin Pekin sanayi politikasına ve sübvansiyonlara yönelik reformları içeren geniş bir ticaret anlaşması yapmakta tereddüt ettiği yazıldı.

Bu gelişmeler birçok analistin her iki tarafın da bir ticaret anlaşmasına varacağı yönündeki beklentileri azalttı. Öte yandan Kaufman, Trump’ın Çin’in en iyi bahsi olabileceğini söyleyen tek kişi olmadı. Trump yönetiminde Ulusal Ekonomik Konseyi direktörlüğü yapmış olan Clete Willems, geçen hafta verdiği bir demeçte Çin konusunda sert olmanın sadece Washington’da iki taraftar desteğiyle olduğunu bildirdi. İlaveten, Elizabeth Warren’ın başkan seçilmesi durumunda Çin konusunda Trump kadar sert olacağını savundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum