Yatırım yapmaya başla!

Ford’un Mustang Üzerine İnşa Edileceği EV SUV’u Bunun Gibi Gözükebilir!

Ford'un Mustang tabanlı elektrikli SUV'u adına çok özel renkli çizimler geldi!
Ford’un Mustang Üzerine İnşa Edileceği EV SUV’u Bunun Gibi Gözükebilir!

Ford’un özel stratejileri altında özellikle 2019 senesinde radikal değişimler yaptığına rastlamıştık. Onlardan en özeli ise tek kapılı ikonik Mustang’nin üzerine kuracağı bir SUV model. Uzun süredir çıkışını takip ettiğimiz Mustang-Inspired elektrikli 4×4 aracın tahmini son şekilleri gelmeye başladı. Farklı ve zorlayıcı hava koşullarında testleri yapılan modelin, 17 Kasım’da tanıtımı gerçekleşecek.

Özel tasarımcılar hayal güçlerini kullanarak oluşturdukları araç şekli, böyle olduğu sürece enfes duruyor. Ford’un coupe formlu EV bir arazi aracı fikri SUV ve crossovera yönelen insanların dikkatini çekeceğine eminiz.

Mustang-Inspired EV’nin üretim modelinin bu olmasını diliyoruz.

Görünüm açısından Mustang ile birebir aynı olmayan SUV model, geniş yarıklar içeren kaputa sahip. Tasarımcının ne yansıtmak istediğini net şekilde anlayabiliyoruz. Aracın ilk çıkış haberinde Mach E adında bir konsept gösterilmişti.

O Mach E tasarımı şu andaki çıkan Mustang SUV şekillerine önemli ölçüde rehberlik etmekte. Ford’tan gelen şekiller ve testlerde yakalanan aracın fark edilen kısımlarını bir araya topladığımızda, bu görüntü geliyor.

Kaputundan sonra Mustang tek kapılıdan alınan ipuçlarında farlar, LED açıları farklı şekillerde ele alınmış. Agresif tarafının tamponla vurgulanmak istendiği açıkça belli. Tamamen elektrikli oluşundan ihtiyaç olmayan havaya karşı, panjur tamamen kapalı ve üzerinde Mustang’in logosunu taşıyor.

Profil açısından yeterli sportifliği veren SUV, belirgin çamurluk kemerlerine sahip. Ön kısımda olduğu gibi kapıların da tasarımları girinti ve çıkıntılara sahip. Arka kısım için cam üzeri bir rüzgarlık görüyoruz. Stoplar da tek kapılısından gelirse de beğenileceğini düşünüyoruz.

Ford’un aracı hakkında dediği, EV’nin Mustang’in dinamiklerini taşıyacağını vaat ediyor. Markanın özel bir EV platformunda parçalarını birleştireceği Mustang SUV EV’nin RWD ve AWD çekiş sistemlerine sahip olacağı söylendi.

Ford en son Mach E hakkında bir şeyler derken, WLTP döngüsünde 600 km sürüş yapılabilceğini söylemişti. Uzun zamandır elektrikli araç dünyası hakkında içerik ürettiğimiz için menzil rakamlarının tam olarak net bilgiyi vermediğini söyleyebiliriz.

Farklı ölçüm birimlerinde açıklanan pil menzillerinde normal dünya şartları etkili olacaktır. Yani Mustang SUV EV’nin 100 ile 120 kWh gibi büyük bataryalarında yapabileceği bir rakam aksettiriliyor. Ford’un aracı için en fazla 85 kWh’lık batarya kullanacağını ve onun da menzilinin 300-400 km arası olmasını tahmin ediyoruz. Şimdilik tüm net bilgiler için 17 Kasım’ı beklemek zorundayız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum