Yatırım yapmaya başla!

Elektrikli Chevrolet Bolt EV vs VW Golf GTI: Sizce Karşılaşmanın Galibi Kim Olur?Çoğunlukla “drag” yarışı denildiğinde aklımıza hızlı delisi süper spor arabalar gelir. Nefes kesici bu yarışlarda, arabalar kalkış ve top speed yeteneklerini ortaya koyarlar. Drag ortamını soluduğunuz zaman sadece yanan lastik kokularını duyarsınız! Kalkışa dayalı bu yarışların en vahşi olanı; arka tekerlek tabaları 26×10.5 olan Street Drag Tires lastikli arabalar ile olandırƒ. Dediğimiz bu yarışta araçlar hızlanma değerlerinin zirvesini gösteriyor. Şu anki drag yarışı konumuz daha soft geçen, kompakt hatchback arabalar arasında oluyor. Daha sakin yapılan bu yarışın adayları tamamen yeni Chevrolet Bolt EV ve VW’nin Golf GTI‘ı oluyor.

Sizler için incelemesini yaptığımız Chevrolet Bolt EV‘ye buradan bakabilirsiniz. Düzenlenen organizasyonun ana teması; tamamı elektrikli bir arabanın benzinli bir arabaya karşı şansı ne? Tesla arabalarının elektrik gücünü yapılan testlerde görmüştük ancak bu gibi küçük bir arabada sistem nasıl ilerliyor görmemiştik. Videoda gördüğümüz üzere elektrikli motor, içten yanmalı bir motoru terletiyor!

Golf GTI’ın “ne olursa olsun geçer” düşüncesini bence biraz daha irdelemek gerekiyor. Çünkü, Bolt’un gösterdiği kalkış performansı takdiri hak ediyor. Neler oluyor benzili araçlara? Biz söyleyelim; artık geçemiyorlar! Bolt’un mücadele etmesi gereken araba 230 beygir güç, 350 nm torka sahip bir üniteye sahip.

Kalkış süresi 6.4 saniye ve maksimum sürati 248 km/h dir. Görüntüde Chevrolet tarafının şansı yok gibi dursa da kalkışıyla ters köşe yapıyor. Yarış 3 kere tekrarlanıyor ve 2’sini Bolt EV alıyor. İncelememizde de Bolt EV’nin kalkış süresi hakkında bilgi verememiştik. Yani firma tarafından teknik veriler çıkarılmamıştı. Ancak, şurdan yola çıkabiliriz! GTI’ın 6.4 saniyelik kalkışını kılavuz olarak kullanırsak, demek ki Bolt’un hızlanması 6 saniye civarlarında oluyor. Bence bu yarış, bazı kavramların değiştiğini vurgulamak amaçlı yapılmış. Son olarak elektrikli motor “in” benzinli motor “out” diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum