Yatırım yapmaya başla!

Elektrikli Araçlar Almanya’da 75.000’den Fazla Oto Tamircisini Tehlikeye Atıyor!

Almanya'da, büyük şirketlerin de içerisinde bulunduğu bir araştırma sonucunda, elektrikli araçlar yüzünden bazı sektörlerin bitebileceği söylendi!
Elektrikli Araçlar Almanya’da 75.000’den Fazla Oto Tamircisini Tehlikeye Atıyor!

Elektrikli otomobillere geçişe “temiz doğa” olarak baktığımızda durumun mükemmeliyetini anlayabiliriz. Sessiz ve daha temiz çevre için fosil yakıtların bırakılıp, hibrit ve full elektrikli araçların tercihi gün geçtikçe çoğalıyor. Yalnız her iyi bir şeyin, arkasında kötü bir durumu getirme olasılığı olduğu için EV araçlar da bir takım sektörlerin kötüye gitmesine neden olmuş. Ve bundan sonra da olacak gibi duruyor.

Alman sendikaları tarafından yürütülen bir çalışma ile otomobil endüstrisindeki son durumlar gösterildi. Yeni nesil aktarma organına sahip araçların giderek artan talebe göre firmaların üretim artırması, diğer iş kollarındaki çalışma düzenin de bozulmasını hızlandırmış.

2030 Yılına Kadar Otomotiv Dünyasında Durumun Daha Çok Kötüleşeceği Söylendi

2030 Yılına Kadar Otomotiv Dünyasında Durumun Daha Çok Kötüleşeceği SöylendiFraunhofer Endüstri Mühendisliği Enstitüsüne göre Almanya’da 840 bin iş kolunun otomotiv ile ilgili olduğunu, bunun 75 bin adetlik kısmının motor ve şanzıman imalat- tamir işi olduğunu söyledi. Autoblog‘un haberine göre de 210.000’inin powertrain (güç aktarım) üretimi ile ilgili olduğunu bildirdi.

Durum ile ilgili farklı bir sayfaya geçildiğinde; elektrikli otomobil üretim ve montajlarının daha basit olduğu ve işçi sayılarında şirketlerin azalmaya gidebileceğini söylediler.

Araç Elektroniği ve Batarya Alanında Bazı Yeni İşler Doğabilir

Araç Elektroniği ve Batarya Alanında Bazı Yeni İşler DoğabilirEmisyonsuz araçların yeni yakıtlarının elektrik olması, batarya – pil sektöründe koşturan şirketlere fayda sağlayacağından bahsedildi.

Mesela Tesla’ya “dünyada batarya rezervlerini kurutuyor” denilmesinden bunu anlayabiliriz. Çünkü tedarikçisi Philips üretim de artık sıkıntı çektiğini söylemişti.

Almanya’nın Büyük Şirketleri Araştırma için Veri Sağladı

Almanya'nın Büyük Şirketleri Araştırma için Veri SağladıDaimler, Volkswagen, BMW, Bosch, ZF ve Schaeffler yapılan çalışma için kendi verilerini sunmuşlar. Raporların bir maddesinde; elektrikli araçların, içten yanmalı motorlara sahip araçlara kıyasla üretim sürecinde %30 daha az zaman harcandığı yazılmış.

VW’de, EV araçların otomotivin iş alanlarındaki yarattığı tehlike için endişelenilmesini ve Çin, Kore, Japon rakiplerine teknoloji vermekten kaçınılması gerektiğini söyledi.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki elektrikli araçların gelmesiyle içten yanmalı motorlara bağlı sektörler genel bir tehlike altında. BMW ve VW işçi temsilcilerine kulak verdiğimizde ise söylenen 75 bin rakamının 100 binlere çıkacağı uyarısını yapıyorlar.

Bir yandan temiz bir dünya oluşturulmak istenirken diğer taraftan otomotiv sektörünü ilerleyen yıllarda kötü şeylerin beklediğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum