Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elektrik ve Enerji Sektörünün Devinden Milyon Dolarlık Sözleşme

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yeni iş anlaşmasına ilişkin bildirim yaptı. Detaylar haberin devamında;
Elektrik ve Enerji Sektörünün Devinden Milyon Dolarlık Sözleşme

Özellikle yenilenebilir enerji santralleri konusunda bölgesinin önde gelen şirketlerden biri olan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş anlaşması hakkında açıklama yapıldı.

Girişim Elektrik Yeni Anlaşma Açıklamasında Bulundu

KAP bildiriminde, yeni iş anlaşmasının Girişim Elektrik (GESAN) ile Kalyon Yeka RES 3 Rüzgar Enerjisi Yatırımları Anonim Şirketi arasında imzalandığı bilgisi verildi.

“R3-Ankara-2-1 RES Rüzgar Enerjisi Santrali Projesi 154 KV Trafo Merkezi ve Elektrik İşleri İşi” için varılan anlaşmanın tutarı 4.531.500 dolar olarak belirtildi. Tutar, 128.875.860 Türk Lirası’na tekabül etmekte.

Yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisi için “ciro ve karlılığa olumlu etki” ibaresi kullanıldı.

4,5 milyon dolarlık iş anlaşmasına ilişkin KAP bildiriminde şu ifadelere yer verildi:

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

“Şirketimiz, Kalyon Yeka RES 3 Rüzgar Enerjisi Yatırımları Anonim Şirketi ile ‘”R3-Ankara-2-1 RES Rüzgar Enerjisi Santrali Projesi 154 KV Trafo Merkezi ve Elektrik İşleri İş”‘ için anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli vergiler hariç 4.531.500 dolardır. Güncel baz USD/TL kuru ile anlaşma bedeli vergiler hariç 128.875.860 TL’dir. Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.”

GESAN hisseleri, günlük yaklaşık yüzde 4 yükselişle 85,9 TL’den kapanış yaptı.

Girişim Elektrik Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri haftalık yüzde 5, aylıkta yüzde 13,4 düşüş gösteriyor. Hisseler yıllık bazda ise yüzde 90,89 oranında yeşil yakmış durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu