Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elektrik Tüketiminde Tüm Zamanların Rekoru 6 Temmuz’da Kırıldı

Yetkili kurumun açıkladığı verilere göre 6 Temmuz’da saat 15:00’da tüm zamanların en yüksek elektrik tüketimi yapıldı. İşte detaylar;
Elektrik Tüketiminde Tüm Zamanların Rekoru 6 Temmuz’da Kırıldı
Yorum

Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin açıkladığı verilere göre 6 Temmuz tarihinde 49 bin 65 megavatsaatle saat 15:00’da tüm zamanların en yüksek elektrik tüketim rekoru kırıldı. Aynı gün içinde en düşük tüketim ise saat 07:00’de 33 bin 164 megavatsaat olarak gerçekleşti.

6 Temmuz’da Türkiye’de günlük 1 milyon 14 bin 612 megavatsaat elektrik üretildi. Toplam tüketim 23 bin 756 megavatsaat oldu. Türkiye’de sıcaklık değerlerinin yüksek seviyelere çıkması ve elektrik talebinin artmasıyla tüm zamanların rekoru kırılmış oldu.

Elektrik üretiminde ilk sırada yüzde 23,1 ile doğal gaz santralleri yer aldı. Doğal gaz santrallerini yüzde 23 ile ithal kömür santralleri, yüzde 14,2 ile barajlı hidroelektrik santralleri takip etti.

6 Temmuz tarihinde 5 bin 751 megavatsaat elektrik ihracatı yapılırken 14 bin 894 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirildi. Son verilere göre 6 Temmuz itibarıyla Türiye’nin 104.913,32 megawat kurulu gücü bulunuyor. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu