Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mart’tan İtibaren Elektrik ve Doğal Gaz Aboneliği e-Devlet’ten Yapılabilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Mart itibarıyla elektrik, doğal gaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılmaya başlanacağını duyurdu.
Mart’tan İtibaren Elektrik ve Doğal Gaz Aboneliği e-Devlet’ten Yapılabilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Büroksasinin Azaltılması ve e-Devlet Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yapısal bir dönüşüm gerçekleştirildiğini ve stratejik kararların hızla alınıp uygulandığı dile getirdi. Yeni sistem hakkında bilgilendirmede bulunan Oktay, hayata geçirilmeye başlanan stratejik dönüşümün sahada vatandaşa yansıdığı alanlardan birinin de e-devlet olduğunu, Mart ayından itibaren elektrik ve doğal gaz aboneliklerinin bu platformdan yapılabileceğini duyurdu.

Çok daha dinamik bir devlet yapısına dönüşmek adına kamunun sunduğu hizmetlerde önemli bir sadeleştirme yaptıklarını söyleyen Oktay, başkanlığını yaptığı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, e-devletin hayatımıza entegre oldukça bürokrasinin azalacağını söyledi.

Fuat Oktay2019 yılının sonuna kadar e-Devlet entegrasyon çalışmalarını Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi‘nin koordinasyonunda tüm bakanlık ve kurumlarda tamamlanacağını aktaran Oktay, kamunun vatandaşlara verdiği hizmetlerin büyük bir bölümünün bu alana entegre edildiğini bildirdi.

Bundan sonraki süreçte de kamuda dijital dönüşümü tamamlamaya yönelik adımlar atılacağını dile getirdi. Tek hedeflerinin vatandaşlarının işini kolaylaştırmak ve kamunun iş yükünü hafifletmek olduğunu söyleyen Oktay, bir süredir bu alanda çalışmalar yürüttüklerini, vatandaşın çok fazla zaman kaybettiği abonelik sistemleri konusuna özel olarak yoğunlaştıklarını anlattı.

Mart ayından sonra elektrik, doğal gaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılmaya başlanacağı bildirildi.

E Devlet Abonelik HizmetiBu konuda mevzuat değişikliği yapılması gerektiğini söyleyen Fuat Oktay, aboneliklerin başlatılmasının yanında sona erdirme işlemlerinin de aynı şekilde e-devlet üzerinden yapılabileceğini dile getirdi. Eğer e-devlet üzerinden işlem yapabilecek durumda değilse, ilgili noktalara gidilerek işlemler yüz yüze yapılabilecek. Belgesiz ve hızlı hizmet sunumuna odaklandıklarına işaret eden Fuat Oktay, dijital dönüşümle birlikte kamunun ürettiği ve tuttuğu hiçbir bilgiyi, belge olarak vatandaştan talep etmeden, sadece vatandaşın beyanı esas alınarak hizmet verileceğini açıkladı.

Bu çerçevede özellikle kurumlar arası verinin paylaşılmasına yönelik süreçleri belirleyerek gerekli hukuki altyapının oluşturulmasına yönelik çalışmalara başlandığını duyurdu. e-devlet sisteminin kullanımının artırılması ile kamunun önemli miktarda tasarruf etmesini amaçladıklarını, yapay zeka dahil tüm ileri teknolojileri kullanabilecek vaziyete gelmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu