Yatırım yapmaya başla!

Sosyal Yardım Alanlara Yönelik Elektrik Desteğinden 10 Milyon Kişi Yararlanacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi kişilere ayda 75-150 kilovatsaat arasında elektrik desteği sağlanacağını, yardımların ne zaman başlayacağını ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklayacağını bildirdi.
Sosyal Yardım Alanlara Yönelik Elektrik Desteğinden 10 Milyon Kişi Yararlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce duyurduğu düzenli sosyal yardım alanlara yönelik elektrik desteğinin detayları açıklandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal yardım alana ihtiyaç sahibi vatandaşlara, aylık 150 kilovatsaate kadar elektrik tüketiminin devlet tarafından karşılanacağını söyledi.

Bakan Dönmez söz konusu destekten yaklaşık 10 milyon kişinin faydalanacağını belirtti. Geçtiğimiz günlerde doğal gaz ve elektrik fiyatları hakkında değerlendirmede bulunan Dönmez, petrol ve döviz kurlarının bu şekilde sakin seyretmesi halinde enerji sektöründeki indirimlerin de devam edebileceğini dile getirdi.

Yardımların ne zaman başlayacağı konusunun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile görüşüleceği bildirildi.

Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi kişilere verilecek olan elektrik desteği projesinin Enerji ve Tabii Kaynaklar, Hazine ve Maliye, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uzun bir süredir üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Üç bakanlığın bir araya gelerek yaptığı çalışma kapsamında; hanehalkı sayısı 2 veya daha az olanlara ayda 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayanlara 125, 5 ve daha üzeri kişilere 150 kilovatsaat elektrik tüketim desteği sağlanacak. Yardımların ne zaman başlayacağı konusunun ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanacağı söylendi.

Söz konusu çalışmadan toplamda 2,5 milyon hane ve 10 milyon vatandaş yararlanacak.

2018 yılında 55 ana eylem planı belirlediklerini söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji verimliliğine büyük önem verdiklerini, bu durumun birçok özel sektör, kamu ve vatandaşı doğrudan veya dolaylı olarak etkilediğini aktardı.

Çocukların da bu konuda duyarlı olması adına geçen sene “Ali’nin Enerji Serüveni” isimli kitapçığı dağıttıklarını, bu alanda her yaş grubunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini belirtti. Gelecek 10 yıl içerisinde kamu ve özel olmak üzere yaklaşık 10 milyar dolarlık yatırım yapmaları halinde, bunun üç katı kadar kazanç sağlayacaklarını dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum