Yatırım yapmaya başla!

Electronic Arts Evden Çalışmaya Rağmen Verimlilik Sorunu Yaşamıyor

Video oyun şirketi Electronic Arts CEO’su evden çalışma operasyonlarına dair önemli açıklamalarda bulundu.
Electronic Arts Evden Çalışmaya Rağmen Verimlilik Sorunu Yaşamıyor

Tüm dünyayı adeta esir alan Corona virüsü büyük şirketlerin iş operasyonlarını da fazlasıyla olumsuz etkilemiş durumda. Dünyanın önde gelen şirketleri çalışanlarının büyük bölümünü evlerine gönderdi ve ofislerini kapatma kararı aldı. Apple, Google, Microsoft, Facebook ve Twitter gibi çok sayıda şirket uzaktan çalışma modelini hayata geçirdi.

Twitter geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve isteyenlerin kalıcı olarak evden çalışabileceklerini duyurdu. Google, Apple ve Facebook’un yıl sonuna kadar bu düzeni sürdüreceği ve ofislerini kademeli olacak açacağı biliniyor. Yazılım devi Microsoft ise diğer şirketlerden farklı düşünüyor.

Şirketin CEO’su Satya Nadella, uzaktan çalışma sisteminin uzun vadeli sürdürülebilir olmadığını söyledi. Dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinden biri olan Electronic Arts CEO’su da bu konuyla ilgili görüşlerini dile getirdi. EA CEO’su Andrew Wilson, ofislere dönme konusunda aceleci olmayacaklarını söyledi.

EA CEO’sundan Uzaktan Çalışma Açıklaması

EA CEO’sundan Uzaktan Çalışma Açıklaması

Electronic Arts geliştirdiği oyunlar ile dünya genelinde milyonlarca kişiye ulaşıyor. Sektörün en büyük şirketlerinden biri olan Electronic Arts, Corona virüsü nedeniyle evden çalışma sistemini sürdürüyor. Pek çok şirket uzaktan çalışma nedeniyle verimlilik anlamında düşüşler yaşayabiliyor. Ancak bu durum EA için geçerli değil. Oyun devinin CEO’su Andrew Wilson, “Ofislere geri dönmek gibi bir acelemiz yok.” diyerek mevcut durumdan şikayetçi olmadıklarını belirtti.

Corona virüsünün çıkması ile beraber ilk önlem alan şirketlerden biri olan EA, Çin ve Güney Kore’deki ofislerini kapatma kararı almıştı. Wilson konuyla ilgili verdiği demeçte, “Dünyanın birçok yerinde bu olay sadece Çin ve Asya problemi olarak adlandırılırken, şirketimiz içerisinde bizi bu sürece hazırlayan ekiplerimiz bulunmaktaydı” diye konuştu. Şubat ayı itibarıyla evden çalışma sistemini hayata geçiren EA, Mart ayında tüm çalışanlarını evlerine göndermiş oldu.

EA Uzaktan Çalışmayı Sürdürecek

EA Uzaktan Çalışmayı Sürdürecek

Oyun geliştirme sürecinin toplu halde yürütülen bir iş olduğu belirtiliyor. Dolayısıyla evden çalışma durumunda bu durum sekteye uğrayabilir. Ancak EA şu an için ihtiyatlı olmaya devam etmek istiyor.

Wilson mevcut önlem süreçlerine dair açıklamasında “Büyük ihtimalle, diğer şirketlerden çok daha yavaş bir şekilde ofislere döndüğümüzü görüyor olacaksınız. Hâlâ bu süreçte, çalışanlarımızı hangi yollar ile güvenli bir şekilde bir araya getirebiliriz bunu çözmeye çalışıyoruz. Salgının ikinci bir dalgasının olup olmayacağını bilmediğimiz için bu konuya çok büyük önem ve hassasiyet ile yaklaşıyoruz.” diye konuştu.

EA CEO’sunun açıklamalarından anlaşılacağı üzere şirketteki uzaktan çalışma modeli daha uzun süre devam edecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum