Yatırım yapmaya başla!

Electric GT Championship’e Hazırlanan Tesla P100DL’deki Büyük Sorun!

Electric GT Racer için hazırlanan Tesla Model S'te yarış öncesi bir hata tespit edildi. İşte detaylar...
Electric GT Championship’e Hazırlanan Tesla P100DL’deki Büyük Sorun!

Tesla Model S’in standart halinde bile ne kadar hızlı olduğunu birçok kere gördük. Bir anda her şeyi yok edebilecek kapasiteye sahip. Yangın çıkarmadan! P100D’nin 400 metre drag yarışlarını izlerken , geçilmesi en zor spor otomobilleri gülümsercesine alt edişini halen daha unutmadık! EPCS V2.3 Tesla P100DL, 12 Ağustos’ta Silverstone Pisti‘nde başlayacak Electric GT yarışlarını için yoğun bir çalışmaya maruz kalmış.

TV sunucusu olan Tiff Needell, Circuit de Catalunya’da yaptığı sürüş boyunca aracın bazı noktalarda farklı tepkiler verdiğini aktardı. Tesla’nın sahip olduğu potansiyelin normal arabalarla karşılaştırılmayacak kadar yüksek olduğunu söyledi. Peki, yarışlara yaklaşık 1 ay kala çözülemeyen sorun ne? Buyurun beraber öğrenelim!

Tesla Racer P100DL’nin Bataryaları Uzun Turlara Dayanmıyor!

Tesla Racer P100DL'nin Bataryaları Uzun Turlara DayanmıyorElektrikli otomobillerde başınıza gelecek en kötü şey şarjınızın bitmesi değil. Bence bataryaların aşırı ısınmasıdır. Hatırlarsanız geçen Haziran ayında hareket halindeki bir Tesla modelinin yanarak gittiğini izlemiştik. Sorunun da pillerin kontrolsüz şekilde ısınması olduğu söylendi.

Ne yazık ki yarış versiyonunda da bu sorun çözülmüşe benzemiyor. Needell yaptığı açıklamada; Model S EPCS V2.3’ün bir tur, en fazla bir buçuk tur sağlıklı bir şekilde yol alabildiğini söyledi. Sonrasında ise güç kayıplarının yaşandığı ve aracın normal çekiş değerinin altında bir gidişle seyrettiğini söyledi.

Racer Model S Normalinden Biraz Daha Hızlı

Racer Model S Normalinden Biraz Daha HızlıAslında sonradan eklenen güçlerin aksine Model S’in hızlı olma nedeni fazlalıklardan kurtulmuş olması. Drag pistlerinin özel yapım aracı Dodge Demon‘da bile sağ koltuk opsiyonlu sunuluyordu.

EPCS V2.3 Tesla P100DL, Silverstone’ye 778 ps güç ve 995 nm torkla çıkış yapacak. Kalkış süresi 2.1 saniye ve maksimum 250 km/h son sürate gelebilecek. Özel süspansiyon, geniş tekerlek kemerleri, spec aero kit, özel frenler ve büyük bir arka kanat Model S’in yarış versiyonu için yapılanlar.

Sorunun giderilmesi için 1 aylık bir süre olsa da sıcak bölge yarışlarına kadar kesinlikle çözülmesi gerekir. İngiltere’de yapılacak ilk etap sonrasında daha sıcak olan Barselona pistine geçilecek. Her şey 12 Ağustos’ta belli olacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum