Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

El Salvadorluların Yüzde 54’ü Kripto Paralara Aşina Değil

Yeni bir çalışma, çoğu Salvadorlunun hala Bitcoin veya kripto hakkında net bir anlayışa sahip olmadığını gösteriyor.
El Salvadorluların Yüzde 54’ü Kripto Paralara Aşina Değil

El Salvador geçtiğimiz günlerde yaptığı düzenleme ile Bitcoin’i yasal olarak tanıyan ilk ülke oldu. Bu durum ülkede protestolar yapılmasına neden olsa da, ülkenin başkanı Bukele, Bitcoin’in sert düşüşleri sonrası alım yapmaya devam ettiklerini açıklamıştı.

Yapılan yeni bir araştırma, Salvadorlu katılımcıların %54’ünün önde gelen beş kripto para listesinden en iyi hangi kripto para birimini bildikleri sorulduğunda hiçbirini seçmediğini gösteriyor.

Araştırmayı yapan şirket Sherlock Communications direktörü Patrick O’Neill, El Salvador’dan topladıkları verilerin, kripto paralarla ilgili çok yüksek düzeyde kafa karışıklığı olduğunu gösterdiğini söyledi. Anketin diğer sorularına verilen yanıtlar bu durumu destekliyor.

El Salvadorluların kripto para fikirleri
Kaynak: Blockchain LATAM

Katılanların %46’sı, “Kripto para birimlerine yatırım yapmak için sizi nelerden emin kılar?” sorusu sorulduğunda “hiçbirini” cevabını verdi. Yüzde 18’i uygun düzenlemenin sıçrama yapmalarına yardımcı olacağını söylerken, %16’sı ise daha güvenilir ve kullanıcı dostu platformlara erişimin fark yaratacağını belirtti.

Ankete katılanların %42’si, Bitcoin’i yasal ihale olarak tanımanın ne iyi ne de kötü bir fikir olduğunu söyledi. Kalan katılımcıların %31’i bu hareket hakkında olumsuz görüşe sahipken, %29’u olumlu düşünüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum