Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

El Salvador’daki Girişimciler Bitcoin Düzenlemesinden Endişe Duyuyor

Girişimci derneği Camarasal, Bitcoin düzenlemesiyle ilgili bir anket paylaştı.
El Salvador’daki Girişimciler Bitcoin Düzenlemesinden Endişe Duyuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz günlerde El Salvador, Bitcoin’i resmi bir para olarak tanıdı ve bu yönde düzenleme yapan ilk ülke oldu. Yapılan düzenleme kripto para piyasasında da yukarı yönlü bir dalgalanma yaşanmasına neden oldu.

Ülkede tanınmış bir girişimci derneği olan Camarasal, düzenlemeye yönelik bir anket paylaştı. Anket girişimcilerin Bitcoin düzenlemesinin gelecekteki uygulaması hakkında derin endişeleri olduğunu gösteriyor.

Bitcoin İsteğe Bağlı Tercih Ediliyor

Bitcoin İsteğe Bağlı Tercih Ediliyor

Camarasal başkanı Jorge Hasbún yaptıkları anket ile düzenlemenin aile ekonomisine günlük olarak sahip olacağı etkiler açısından, bu sorunun Salvadorlular için ne kadar acil olduğunun bir yansıması olduğuna inandıklarını söyledi.

Katılan girişimcilerin %96’sından fazlası, ödemeler için isteğe bağlı bir Bitcoin kullanımını tercih ediyor. Düzenleme girişimci teknolojik altyapıyı yönettiği sürece, ödemeler için Bitcoin’i kabul etmeye zorluyor.

Girişimcilerin büyük bölümü mal ve ödeme hizmetleri için alınan Bitcoin’lerin dolar ile değiştirileceğini söyledi. Camarasal ayrıca girişimci olmayanlarla da anket yaptı, ancak cevaplar iyimser değildi.

Bitcoin’i bir değişim aracı olarak kullanma konusunda ankete katılanların %36’sı endişeli olduklarını ve %39’u ona güvenmediklerini söyledi. Salvador’da finansal okuryazarlığın zayıf olması nedeniyle bu yönde fikirlerin belirtilmesinin sürpriz olmadığı ifade ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%