Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

El Salvador Bitfinex’e Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı Lisansı Verdi

El Salvador, kripto para borsası Bitfinex'e ülkenin ilk dijital varlık hizmet sağlayıcısı lisansını verdi. Detaylar haberde;
El Salvador Bitfinex’e Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı Lisansı Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitfinex, kripto dostu El Salvador’un çığır açan yeni dijital varlık ihraç kanunu kapsamında dijital varlık hizmet sağlayıcısı olarak lisanslanmak üzere onay alan dünyanın ilk uluslararası dijital varlık platformu oldu.

İş birliğinin duyurusu, Salı günü Bitfinex resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirildi.

Bitfinex ve El Salvador İş Birliği

El Salvador Ulusal Dijital Varlık Komisyonu tarafından resmi olarak verilen yeni lisansın, dünyanın dört bir yanındaki topluluklara ve ülkelere finansal özgürlük ve katılım sağlamaya yönelik uzun vadeli stratejisinde Bitfinex için önemli ve yeni bir kilometre taşını işaret ettiği belirtildi.

Yeni lisans, Ocak ayında El Salvador Yasama Meclisi tarafından dijital menkul kıymetleri düzenleyen ve Orta Amerika ülkesinin volkan tahvilleri olarak da bilinen Bitcoin destekli tahvilleri piyasaya sürmesi için bir çerçeve oluşturan yasanın ardından verildi.

Kaynak: Twitter / BFXSecurities

Tokenize edilmiş hisse senetleri ve getiri sağlayan varlıkların, Orta Amerika ülkesi tarafından onaylanan yeni düzenleyici çerçeve kapsamında piyasaya sürülebilecek potansiyel ürünler olduğu belirtildi.

Ardoino: İlk Olmaktan Dolayı Mutluyuz

“Bu lisansı alan ilk şirket olmaktan mutluluk duyuyoruz” diyen Bitfinex’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino konuya dair açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bitfinex Securities, yeni dijital varlık düzenleme rejiminde ana hatlarıyla belirtildiği gibi açıkça tanımlanmış hak ve yükümlülüklere sahip varlıkların ihraç edilmesini ve ikincil alım satımını kolaylaştırmasını sağlayacak.”

Ardoino, Bitcoin tahvil projesinde El Salvador ile yakın bir şekilde çalışmıştı.

Bitfinex Securities Operasyon Başkanı Jesse Knutson ise açıklamasında “Tokenize edilmiş hisse senetleri, getiri sağlayan varlıklar ve diğer yatırım ürünlerini içeren yeni düzenlemeler kapsamında mümkün olan ürünler için hem ihraççılardan hem de yatırımcılardan önemli talep görüyoruz” ifadelerini kullandı.

El Salvador Ulusal Kongresi tarafından Ocak 2023’te kabul edilen Dijital Varlık İhraç Yasası, Orta Amerika ülkesinde artan finansal inovasyonu ve büyümeyi teşvik etmeyi amaçlıyor.

2021 yılında Bitcoin’i yasal para birimi olarak benimseyen dünyanın ilk ülkesi olan El Salvador, bu hamle ile hem yerli hem de yabancı şirketlerin yanı sıra bireysel ve kurumsal yatırımcılar için daha kapsayıcı ve erişilebilir bir finansal ortamın yolunu açıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%