Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

El Salvador, Bitcoin Madenciliği için Volkan Planını Paylaştı

Nayib Bukele, El Salvador'un volkanlar tarafından desteklenen i madencilik projelerini inşa etmenin ilk aşamalarında olduğunu duyurdu.
El Salvador, Bitcoin Madenciliği için Volkan Planını Paylaştı

El Salvador, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i yasal para olarak tanıyan ilk ülke oldu. Başkan Nayib Bukele, kripto para birimindeki düşüşlerde yeni alımlar yaptıklarını duyurmuştu. Ülke madencilik tarafında da önemli hazırlıklar içerisinde.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele , şu anda geliştirmenin ilk aşamalarında olan ülkesinin volkanla çalışan Bitcoin projesinden bahsetti.

Bukele projeyle ilgili bir video paylaştı ve jeotermal enerji tesisinin havadan görüntüsüne yer veriliyor. Burada madencilik kuleleri olacak ve bölgede bulunan volkanların enerjisinden yararlanılacak.

Tropikal ulusun hükümeti, en büyük kripto para birimini çıkarmak için volkanlarının ürettiği muazzam miktarda enerjiyi kullanmayı hedefliyor. Bu plan aslında Twitter’da gerçekleştirilen bir sohbet esnasında, başkan Bukele’ye takipçisi tarafından önerilmişti.

Çin’in madencilere yönelik uyguladığı son baskı, şirketlerin başka ülkelere tesislerini taşımasını hızlandırdı. Bitcoin madencileri artan baskı sonrası ABD, Kazakistan, İran gibi ülkelere taşınmaya başlamıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum