Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

El Salvador’da Kurulacak Bitcoin Madencilik Tesisi Görüntüleri Gösterildi

Ülke geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i resmi para olarak tanımıştı.
El Salvador’da Kurulacak Bitcoin Madencilik Tesisi Görüntüleri Gösterildi

Bitcoin madenciliği son günlerde kripto para piyasasında en çok tartışılan konuların başında geliyor. Çin hükümeti ülkede faaliyet gösteren madencilik tesislerine yönelik kısıtlamalarına hız verdi. Bu durum Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinde düşüşün hızlanmasına neden oldu.

Madenciler diğer yandan farklı alternatifleri değerlendiriyor. Bu anlamda El Salvador’da yeni bir madencilik tesisi inşa ediliyor. Tesis enerji ihtiyacını bölgede bulunan yanardağdan karşılayacak.

Ülkede Aktif Volkanlar Bulunuyor

Ülkede Aktif Volkanlar Bulunuyor

El Salvador’da 23 aktif volkan bulunuyor. Dünyanın alt yüzeyindeki ısı enerjisi, elektrik üretebilen güçlü buhar oluşturma potansiyeline sahip. Ülke Orta Amerika’nın en küçüğü olmasına rağmen dünyanın en büyük jeotermal enerji üreticileri arasında yer alıyor.

Jeotermal enerji, ülkenin toplam elektrik üretiminin dörtte birini oluşturuyor. İlerleyen dönemde Çinli madencileri için El Salvador’un cazip bir bölge haline gelebileceği belirtiliyor.

Çin’in hidroelektrik ağırlıklı Sichuan da dahil olmak üzere birçok eyaleti, madencilik endüstrisini kısıtlamak için harekete geçti ve Bitcoin’in hash oranında büyük bir düşüşe neden oldu.El Salvador geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i resmi para olarak tanımlayan ilk ülke olmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum