Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

El Salvador Başkanı Nayib Bukele: Bitcoin Kaçınılmaz

Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke El Salvador'un devlet başkanı Nayib Bukele, bir haber nedeniyle New York Times'a sert çıktı! Detaylar haberde;
El Salvador Başkanı Nayib Bukele: Bitcoin Kaçınılmaz
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in geleceğine olan inancıyla sıklıkla gündeme gelen El Salvador Başkanı Nayib Bukele her fırsatta ülkesi için almış olduğu Bitcoin kararının arkasında durduğunu gösteriyor.

Bukele son olarak, ABD’nin ve dünyanın en büyük medya kuruluşları arasında yer alan New York Times’ta çıkan bir habere sert bir dille tepki gösterdi.

ABD Medyasında Gündem El Salvador’du!

New York Times, dünkü sayısında bir sayfayı El Salvador ve Bitcoin konusuna ayırırken “El Salvador’un Bitcoin bahsi sonuç vermiyor” başlıklı bir makale yayımladı.

Makalenin içeriğinde Latin Amerika ülkesinin Bitcoin hamlesinin bekleneni veremediği ve ülkenin bu konuda başarısız olduğu üzerinde duruldu.

Hatta “Dijital para birimini ülkede resmi hale getirmek, halihazırda fakir olan ülkeyi iflasın eşiğine getirdi” sözleriyle ülkenin Bitcoin kararı yüzünden iflasın eşiğinde olduğunun altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

“Korktukları Belli, Bitcoin Önlenemez”

Gazetenin ilgili sayfasını paylaşan ve çıkan bu habere tepki gösteren El Salvador Devlet başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

New York Times, El Salvador’un ekonomik girişimleriyle ne zamandan beri bu derece ilgileniyor ve bize gazetesinde bu kadar yer veriyor? Korktukları belli ancak Bitcoin önlenemez. Bizim iflasın eşiğinde olduğumuzu söylüyorlar Ayrıca borçlarımızı zamanında ödediğimiz zaman bir özür yazısı yazacaklar mı?

Bitcoin son aylarda sert düşüş yaşarken, El Salvador Başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz günlerde 19 bin dolar seviyesinden 80 BTC alımı yaptıklarını açıklamıştı. Bukele açıklamasında “Bitcoin gelecek. Ucuza sattığınız için teşekkür ederim” ifadelerini kullanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın