Yatırım yapmaya başla!

El İşi Bebek Üretimini Hem Motivasyon Hem de Kazanç Kaynağı Yaptı!

2015 yılında başladığı meme kanseri tedavisine yerleştiği Çamlıca Köyü’nde devam eden Süreyya Aydın, burada hayallerini gerçeğe dönüştürdü. İşte detaylar;
El İşi Bebek Üretimini Hem Motivasyon Hem de Kazanç Kaynağı Yaptı!

Belki biraz klişe olacak ama “her şerde bir hayır vardır” sözünün ne kadar doğru olduğunu gösteren bir başarı hikayesi bu! Çünkü tıpkı hastalığı gereği kızına özel beslenme yemekleri yapması gereken girişimci annenin hikayesine benziyor.

Sonuçta; karşısına çıkan engellerde pes etmek yerine onunla mücadele etmek için farklı yöntemler kullanan pek çok kişi olduğunu biliyoruz. Ve başka başka insanların başarılarına şahit oldukça, içten içe kendimize olan inancımızı da arttırıyoruz. İşte bu vesileyle sizlere aşağıdaki ilham verici hikayeden bahsetmek istedim.

52 yaşındaki Süreyya Aydın, İstanbul’daki aile şirketine yıllarca tekstil işiyle uğraşmış.

52 yaşındaki Süreyya Aydın, İstanbul’daki aile şirketine yıllarca tekstil işiyle uğraşmış2015 yılında meme kanseri tedavisine başlayan ve tedavisi devam ettiği sırada doğum yeri olan Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Çamlıca Köyü’ne yerleşti. Burada bir atölye kuran ve çocuklara antialerjik el işi bebekler (Yayya Bebek) üreten kadın, hem kazanç elde etti hem de motivasyonunu güçlendirdi. Zira el becerisi olanlar için evden para kazanmanın yolları arasında da yer alan oyuncak yapımı, onun için bir moral kaynağı oldu.

El işi bebek üretimine hobi olarak başladığını söyleyen Süreyya Aydın, zamanla oyuncak yaparak para kazanmaya karar verdi.

El işi bebek üretimine hobi olarak başlamışKöydeki kadınlarla birlikte çalışan Aydın, bir süre sonra hobi kafeyi kurduklarını ve köydeki kadınların işe fazlasıyla ilgi gösterdiğini dile getirdi.

El işi bebekleri pamuk ve koton iplerle ürettiklerini söyleyen kadın girişimci, ürünlerin tamamen sağlıklı ve antialerjik olduğunu vurguladı.

kadın girişimci, ürünlerin tamamen sağlıklı ve antialerjik olduğunu vurguladıYayya Bebek adını verdiği ürünlerin marka tescilini de alan Süreyya Aydın markası hakkında; “Yeğenimin kızı Ayça bana Süreyya diyemediğinden ‘Yayya’ diyordu. Ben de bunu markama taşıdım.” açıklamasını yaptı.

Köylü kadınları iş hayatına alıştırmaya çalıştıklarını ve ileride daha da büyüyeceklerini söyleyen Süreyya Hanım, bebekleri ayrıca internetten siparişle satmayı düşündüklerini de belirtti. Sonuçta; üretime katkı sağlamakla kalmayı, köyde yaşayan kadınlara da para kazanma fırsatı veren Süreyya Aydın’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Başarı Hikayeleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum