Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eksun Talep Toplama Başladı! Aygaz ve Yünsa’dan Son Haberler

Eksun Gıda'nın 3 gün sürecek talep toplama süreci başladı. Aygaz ve Yünsa ise şirketleriyle ilgili önemli gelişmeleri yatırımcılarına duyurdu.
Eksun Talep Toplama Başladı! Aygaz ve Yünsa’dan Son Haberler
Son Güncelleme: 
Yorum

Piyasalardaki dengesizlik ve 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bir süre halka arzların onayına ara vermişti. Ancak son yayımlanan haftalık bültenlerde yeniden onayların başladığı görülüyor.

Geçen hafta arzı onaylanan şirketlerden biri olan Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret’in talep toplama işlemi ise bugün başladı. 15-16-17 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak olan halka arz sürecinde, şirketin EKSUN kodlu payları, 48,90 TL fiyattan satışa sunulacak.

Arza nakit, mevduat, BIST 30 hisselerini teminat göstererek ve fon blokajı yaparak katılabilirsiniz. Toplamda 20.042.502 lot dağıtılacak. Payların yüzde 57’si bireysel, yüzde 3’ü şirket çalışanları, yüzde 35’i yurt içi kurumsal ve yüzde 5’i yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtılacak.

Aygaz Bağlı Ortaklığının Sermaye Artırımına Katılıyor (AYGAZ)

Aygaz A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda paylaştığı açıklamada yüzde 55 pay sahibi olduğu Sendeo Dağıtım Hizmetleri A.Ş’nin sermaye artırımına katılım hakkında bilgileri aktardı.

Söz konusu şirketin sermayesinin önce 190.000.000,00 TL’ye tenzil edilmesi ve eş zamanlı olarak 430.000.000,00 TL artırım ile 620.000.000,00 TL’ye yükseltilmesi amacıyla yapılacak sermaye artırımına, pay oranında iştirak edilmesine karar verildi.

Buna göre Aygaz’ın payına 236.500.000 TL düştüğü, bunun 165.000.000 TL’lik kısmının işlemin tescili öncesinde, kalan tutarın ise 31.12.2023’e kadar nakden ödenmesine karar verildiği duyuruldu.

Yünsa’dan İhale Sonucuna Dair Açıklama (YUNSA)

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Milli Savunma Bakanlığı Kara Dikimevi’nin açtığı ihale sonucuna dair bilgilendirme yaptı. KAP’ta yer alan açıklamaya göre kumaş alım ihalesiyle ilgili olarak “İhale Komisyonu Başkanlığı’nın şirketimizden kumaş alım kararı e-kap üzerinden tarafımıza tebliğ edilerek kesinleşmiştir.” ifadesine yer verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu