Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ekside Fiyatlanan Ford Hisselerinin Haftalık Kaybı %2’yi Aştı

Rekabet Kurumu’nun idari para cezayı iptal kararına rağmen Ford hisseleri günü satıcılı geçiriyor.
Ekside Fiyatlanan Ford Hisselerinin Haftalık Kaybı %2’yi Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO) hisse senedi fiyatı 8 Eylül işlemlerine sınırlı yükselişle başladı. Son kapanışını 167,3 liradan yapan şirket hisseleri, bu sabah 167,6’dan açıldı.

Dün açıklanan Rekabet Kurumu kararının şirket lehine olmasına rağmen hisselerde beklenen pozitif etki görülmedi. Gün içi kaybı %1’e yaklaştı.

Ford Otomotiv hisse senedi, saat 13.48’de %0,54 azalışla işlem görüyor.
Ford Hissesi %0,54 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

166,40 liradan fiyatlanan şirket hisseleri gün içinde 166 – 168 arasında hareket etti. Açılışın hemen ardından gün içi zirveyi görüp, saat 10.30 sonrasında düşüşe geçerek yatayda hareket etmeye başladı.

Genel merkezi Gölcük’te olan ve 1959 yılından bu yana faaliyet gösteren Ford hakkındaki Rekabet Kurumu kararı açıklandı. Kurum 2009 tarihli Rekabet Kurulu kararının iptal edilmesini takiben başlatılan soruşturmanın tamamlandığını bildirdi.

4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 16. maddesi uyarınca idari para cezası verilmesine yer olmadığına karar verildi. Söz konusu soruşturma yeni binek otomobil ve hafif ticari araç üreticisi ve dağıtıcısı teşebbüslerin ÖTV indirimi sonrasında birlikte hareket ederek fiyat artışına gittikleri ve mal arzını kısıtladıkları iddiası üzerine başlatılmıştı.

Açıklanan olumlu karara rağmen hisselerde düşüş oldu. Günlük negatif seyrin ardından haftalık kayıp %2,17, aylık %4,09’a ulaştı. Son bir hafta içinde görülen en düşük hisse fiyatı 166,00, en yüksek 172,80 oldu. Aylık bazda ise 166,00 yine en düşük olarak gerçekleşirken, en yükseği 182,70 seviyesinde.

Ford hissesine yatırım yapanlar bir yılda kazanını %95 artırdı. Türk otomotiv sektörünün lider isimlerinden olan şirket hisselerinin yıllık değişimi 79,15 – 241,95 olurken, an itibarıyla işlem hacmi 52.535.201 TL seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu