Yatırım yapmaya başla!

Oyuncuları Sevindirecek Gelişme: Ekran Kartı Satışları Azaldı!

Ekran kartı pazarından gelen son bilgiler satışlarda önemli ölçüde düşüş olduğunu ortaya koydu. İşte detaylar…
Oyuncuları Sevindirecek Gelişme: Ekran Kartı Satışları Azaldı!

Bilindiği üzere son birkaç yılda kripto paralar büyük değer kazandı. Yaşanan bu büyük ivmelenme sonrasında madencilik yatırımı yapmak isteyenler ekran kartlarına adeta hücum ettiler. Her ne kadar ekran kartı üreticileri hedef kitlelerinin oyuncular olduğunu belirtse de, madencilerden gelen toplu talep, ekran kartı piyasasını alt üst etmeye yetti.

Yaşanan bu gelişmeler sonrası kripto paralar yüzünden ekran kartı almak neredeyse imkansız hale gelmişti. Ancak son günlerde başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasında meydana gelen dalgalanmalar, Bitmain sistemlerinin yaygınlaşması bu durumun seyrini tersine döndürmüş görünüyor.

Satışlarda Büyük Düşüş!

Ekran kartı üreticilerine yakın kaynaklardan gelen bilgiler son dönemde yaşananların tersine gelişmeler olduğu yönünde. Kripto paralarda yaşanan sık dalgalanma, pek çok mecrada bu para birimlerine bir dizi engellemeler getirilmesi, madenciliğe olan ilgide gözle görülür azalmanın yaşanmasına neden oldu.

Dolayısıyla bu durum ekran kartlarına olan talebin de doğrudan etkilenmesini sağlıyor. Sektörün önde gelen teknoloji devleri MSI, Gigabyte gibi firmaların, ürün sevkıyatında düşüş yaşandığı belirtiliyor. Son gelen bilgilere göre ekran kartı satışlarında %40’a varan düşüşler yaşanıyor.

Oyuncular için Sevindirici Gelişme

Ekran kartı pazarında yaşanan bu durum, bir kesimin canını sıksa da oyun tutkunu kullanıcıları sevindirecektir. Satışlarda yaşanan düşüş hem ekran kartlarına ulaşmayı daha kolay kılacak hem de fiyatı ateş pahası olan grafik birimlerinin ucuzlamasına neden olacaktır.

Oyun bilgisayarı toplamak isteyenler ise bu durumdan olumlu etkilenecek. Halihazırda fiyatlarıyla el yakan ekran kartları, sürecin bu şekilde devam etmesi halinde daha rahat bir şekilde alınabilir durumda olacaktır. Özetlemek gerekirse kripto paraların allak bullak ettiği ekran kartı piyasası eski günlerine dönecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum