Yatırım yapmaya başla!

Ekran Altı Kamera Teknolojisi için Bir Firma Seri Üretime Hazır Olduğunu Açıkladı

Visionox adlı bir şirket akıllı telefonlarda ekran altı kamera teknolojisi için seri üretime hazır olduğunu duyurdu.
Ekran Altı Kamera Teknolojisi için Bir Firma Seri Üretime Hazır Olduğunu Açıkladı

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez araçlarından biri haline gelmiş durumda. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi ve daha pek çok üretici birbirinden iddialı modelleri satışa sunuyor. Dev şirketler arasında yaşanan rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Kullanıcılara daha iyi deneyim sunmak adına mobil cihazların yeni teknolojiler kazandığına tanıklık ediyoruz.

Bu cihazların özellikle kamera teknolojilerinde büyük bir değişim yaşandığı görülüyor. Tabi bu durum kameraların telefon üzerinde daha fazla yer kaplamasına neden oluyor. Dolayısıyla telefonların ön yüzlerinde ekran oranında düşüş söz konusu oluyor. Akıllı telefon şirketleri bu durumun önüne geçmek adına ekran altına entegre edilmiş ön kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Uzmanlar ilerleyen dönemde ekran deliği ve çentik gibi kısımların mobil cihazlarda tamamen yok olacağını belirtiyor. Çinli bir üretici ise ekran altı kamera teknolojisi için gerekli donanımları üretmeye hazır olduğunu açıkladı.

Ekran Altı Kamera Sistemi Hazır

Ekran Altı Kamera Sistemi Hazır

Geçtiğimiz günlerde Samsung, Xiaomi, OPPO ve Huawei gibi sektörün önde gelen akıllı telefon üreticileri çentiği kaldırmak adına ekran altı kamera teknolojisi üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Huawei’nin ise bu rekabette ilk modeli piyasaya süreceği iddia edilmişti. Bu gelişmeler ışığında bir ekran üreticisi ise söz konusu donanımları üretebileceğini duyurdu.

Çin merkezli şirket Visionox akıllı telefonlar için ekran altı kamera teknolojisini üretmeye hazır olduğunu açıkladı. Şirketin açıklamasına göre bu ürünlerin seri üretimi için tüm hazırlıklar tamamlanmış durumda. Söz konusu özelliğin akıllı telefonlarda yerini alacağı tarihin yakınlaştığı belirtiliyor.

Yine de yılın sonuna kadar ekran altı kamera ürünlerinin gelmesi beklenmiyor. Selfie kamerasının ekranın altına yerleştirildiği bir telefonun ekran oranı artacaktır. Şu an için herhangi bir cihaz üreticisinden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil. Kullanıcılardan büyük ilgi görmesi beklenen bu ürünlerle ilgili önümüzdeki günlerde yeni bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum