Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ekosistemle İlgili Gelişmeler Chiliz Fiyatını Yükseltecek mi?

Son yedi günde yüzde 10'a varan yükseliş sergileyen Chiliz bu hafta yükselişini devam ettirebilecek mi? Detaylar haberde;
Ekosistemle İlgili Gelişmeler Chiliz Fiyatını Yükseltecek mi?
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in 28 bin dolar üzerinde yürüyüşünü sürdürdüğü kripto para piyasalarında bazı altcoinler özellikle son hafta etkileyici fiyat performansı sergilemeyi başardı. Ethereum ağı üzerinde oluşturulan bir ERC-20 tokenı olan Chiliz (CHZ) de bu altcoinler arasında yer aldı.

Son bir haftalık zaman diliminde yüzde 10 civarında yükseliş sergileyen CHZ, Chiliz ekosistemindeki gelişmelerden de olumlu etkileniyor.

Chiliz Ekosistemindeki Gelişmeler

Spor temalı kripto para biriminin, daha geniş Chiliz ekosistemiyle ilgili haberlerin ardından büyük adımlar atttığı gözlemleniyor.

Chiliz’in resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım, CHZ’ye olan talebi talebi artırması beklenen yeni bir blok zincirinin başlatılacağını ortaya çıkardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / Chiliz

Token, haber yazımı itibarıyla son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 10 arttı. Kripto analisti Christian Encila’ya göre son birkaç gün içinde kripto para piyasasını çevreleyen yükseliş hissi ile birlikte, CHZ’nin bu hafta yeni zirveler görebilmesi sürpriz olmayabilir.

GCM Yatırım Banner

Socios’un Duyurusu CHZ Talebini Artırabilir

Bunun yanı sıra, blok zinciri tabanlı Socios platformu ile entegre olarak çalışan Chiliz, Socios.com’daki en son gelişmeyi kutluyor.

Socios’un en son tweet’lerinden birine göre eğlence platformu, topluluğun bir sonraki hayran tokenlarında kimi görmek istediği konusunda oyları kabul ettiklerini duyurdu.

En büyük MMA şovlarından biri olan UFC Sezon 287’nin öncesinde 609 milyon dolarlık toplam gelirle bu durumun Socios’a daha fazla hayran getirmesi ve sonucunda Chiliz ekosistemi için önümüzdeki birkaç hafta içinde talebi artırması bekleniyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @socios

CHZ Fiyatını Neler Bekliyor?

Haber yazımı esnasında 0.1268 dolar civarında işlem gören CHZ, genel kripto piyasası fiyat hareketini takiben tutarlı bir yükseliş trendinde işlem görüyor. Encila’ya göre bu durum, boğaların kısa vadeli bir hedef olarak 0.1308 dolarlık direnci hedeflemesine yol açmış durumda.

Kripto ile ilgili mevcut duyarlılığın, fiyatın önümüzdeki birkaç gün içinde bu dirence doğru toparlanmasına yardımcı olacağını söyleyen analist, yatırımcılar ve tüccarların bu nedenle uzun vadede 0.1664 doları hedefleyebileceğini belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu direnci kırmanın, CHZ’ye gelecek için güvenilir bir destek seviyesi sağlayacağının altını çizen isim, yatırımcılar ve tüccarların öncelikle 0.1308 dolar bölgesini desteğe çevirmeye odaklanması gerektiğini kaydetti.

Momentumun izin vermesi halinde CHZ boğalarının rahatlıkla 0.1914 doları hedefleyebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.